Sponsorlu Bağlantılar

tanıtım yazısı nasıl yazılır?

1.030 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, daha önceki konularımız da tanıtım yazısı nedir? Konusunda bilgiler vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda tanıtım yazısı nasıl yazılır? Tanıtım yazısı konusunda nelere dikkat edilir? Bununla ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Ardık seo uyumlu tanıtım yazıları, makale yazmak bir sektör haline geldiği, internet üzerinden para kazanmak amaçlı boş vakitleri değerlendirme için tanıtım yazısı üzerinden para kazanabilirsiniz. Bunun için tanıtım, makale yazarken dikkat edilecek bazı kurallar vardır. Bu kurallara uymak ve ortaya güzel bir eser çıkarmak gerektiğini düşünmekteyim.

Bunun için tanıtım yazısı örnekleri incelemek ve buradan ipuçları kapmak gerektiğinizi söylemek gerekiyor. Şimdi aşağıdaki sizler için derlediğimiz konu başlıklarına dikkat ederek yazılarınızı bunlara göre yazınız.

Makale tanıtım yazısı nasıl yazılır?

Tanıtım yazısı yazmak ile bu iş bitmiyor, bunun için bir konuda yoğunlaşmak sizi bu konuda profesyonelleştirecektir.  Örnek bir teknoloji yazıları, sağlık, eğitim, finans, eğitim gibi tek bir dal üzerine yazılar sizi daha geliştireceğiniz düşünüyorum.

✍ Özgün içerik

Yazdığınız yazılar hiçbir yerde yayınlanmamış tamamen kendi fikirleriniz, kopya içerik olmayan yazılar yazmanız gerekiyor. Bazı kelimeler alıntı yapılabilir fakat özgün içerik olmasına dikkat ediniz.

Google arama sıralarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız yazılarınızın özgün olmasına dikkat etmeniz gerekir çünkü Google buna sizden fazla dikkat eder.

✍ Geniş İçerik

Yazdığınız makale yazılarınız da geniş kelime hazinesine, yazılar içinde resim kullanmaya, videoların olmasına dikkat edebilirsiniz. Videolar youtube embed kodları olabilir.

✍ Akıcı ve Sade Dil

Yazdığınız kelimeler akıcı bir dille ve sade anlaşılır olmasına ve imla kurallarına dikkat etmek gerekiyor.

✍ Seo Uyumlu Yazı

Yazdığınız makaleler yeterli uzunlukta olmalıdır en az 250 kelime ve üstü olmalı, fazla abartıya kaçmadan yazı içinde anahtar kelimeler kullanmalı ve bu kelimeler koyu renk ile belirtilmelidir.

Buna örnek verecek olursak yazdığımız konu “Windows 10’a nasıl format atılır” konusunda anlatım yaparken yazı içinde kullanacağımız birkaç anahtar kelimeye örnek “Windows 10 format atma” ve diğer anahtar kelimemiz “Windows 10 formatlamak” bu kelimeler ile arama yapıldığını düşünürsek bu anahtar kelimeler arandığınızda sitenizin zengin içeriği, girmiş olduğunuz resimli anlatımlar sayesinde üst sıralarda çıkmaya aday olursunuz.

✍ Site içi Link verme

Eğer siz kendi siteniz için yazılar yazıyorsanız siteniz içine link çıkışı yapabilirsiniz. Buna şunu örnek verebiliriz. Facebook sponsorlu reklam konusunda yazı yazarken “daha önce sizlere instagram sponsorlu reklam” konumuzdan bahsetmiştik bu konumuzu ayrıca inceleyebilirsiniz. Diyerek link verebilirsiniz.

✍ Yazdığınız tanıtım yazısını satmak için bir çok bilgisayar blog sayfalarında tanıtım yazısı satışı, tanıtım yazısı alımları ile konu başlıkları vardır. Wmaracı, R10 gibi siteler üzerinde bir çok site sahibi tanıtım yazısı ilanları açarak alım/satım işleri yapabilirsiniz.

Yukarıda konu başlıklarına dikkat ettiğiniz de yazdığınız makale, yazılar üst sıralarda görünmeye başlayacaktır. Bu yazılar sayesinde iyi referans elde ederek sizi tercih etme sebebiniz olacaktır.

Tanıtım yazısı nasıl yazılır konusunda sorular için yorumlar ya da soru & cevap sayfamızı kullanarak tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın