Sponsorlu Bağlantılar

Windows sockets kayıt defteri girdileri eksik

1.136 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda farklı bir bilgisayar sorunu hakkında sizlerle çözüm arayacağız. Bu konumuzda “ağ bağlantısı için gereken windows sockets kayıt defteri girdileri eksik” sorunu ve çözüm adımları ile ilgili nasıl çözülür? Bunu anlatmaya çalışacağız.

Son zamanlarda Windows 10 işletim sistemi kullanan kullanıcılar tarafından ağ kopması sonucu sık sık sorunun yaşanmasıdır. Bu problemin, hatanın çözümü nedir? Bununla ilgili olarak aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek sorunu çözmeye çalışacağız.

Ağ bağlantısı için gereken windows sockets kayıt defteri girdileri eksik çözümü

  • Bilgisayarınız internet bağlantısını kontrol ediniz.
  • İnternet bağlantısında sorun yaşıyorsanız, adsl modem kapatın ve tekrar açınız.
  • Bilgisayarın yeniden ip almasını sağlamak için Win+R tuşlarına birlikte basınız ve cmd.exe komutunu yazarak şu komutları yazınız.
  • İpconfig /release Enter tuşuna basınız. Tekrar ipconfig /renew komutunu yazarak yeniden ip adresi almasını sağlayınız.
  • Bilgisayar bağlantı ağını unutun ve yeniden başlanmayı deneyin.
  • Bilgisayar görev çubuğunda bağlantı üzerine girerek Sorunları Gider işlemini gerçekleştiriniz.

  • Ethernet kartı, adaptörünü devre dışı bırakın ve tekrar etkinleştirin
  • Bilgisayarda bulunun yüklü antivirüs programları ve güvenlik duvarı yazılımlarını geçici olarak devre dışı bırakın ve bağlantının olup olmadığını tekrar kontrol ederek deneyin.

Yukarıda uygulamalı olarak vereceğimiz adımları deneyerek “Ağ bağlantısı için gereken windows sockets kayıt defteri girdileri eksik” sorunun çözmeye sağlayalım.

Sizin de bu konuyla alakalı denenmiş tecrübeniz çözüm yolunuz varsa sayfanın alt kısmında yorumlar kısmından veya sorunlarınız için soru & cevap sayfamızdan gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın