Sponsorlu Bağlantılar

ZİP Kodu nedir?

3.143 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda zip kodu ne işe yarar? Zip kodu nedir konularında soru & cevap sayfamızı kullanan ziyaretçiler tarafından tarafımıza gönderilen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Zip kodu nedir diye internet üzerinden araştırdığınızda karşınıza bir çok konu gelecektir. İngilizce zip kodu Türkçe karşılığı olarak da Posta Kodu olarak söyleyebiliriz.

Genelde yabancı web sayfalarında bir şeye kayıt olurken sık sık karşınıza gelerek görmüşünüzdür. Zip kodu olarak bulunduğu, yaşadığı şehre ait kod numarasıdır.

Aynen bizim de kullandığımız posta kodu gibi Konya ilinin Plaka kodu ( 42 ) Karatay 42050, Selçuklu 42060 gibi alan kodlarını kullanarak gönderinin doğru yere zamanında teslim olmasını sağlamak gibi bu kodlar önemlidir.

Zip Code ( zone improvement plan ) kısaltılmasıdır. Genelde Posta işletmelerinde kullanılan bu kod ürün, zarf ve diğer teslimatlar için nokta atışı sağlamak amaçlı kullanılmaktadır.

Türkiye’de il, ilçe ait zip kodu sorgulaması yapabilmek için http://postakodu.ptt.gov.tr/  adresi üzerinden girerek öğrenmek, bulmak mümkündür.

Zip kodu ne ile yarar? Konumuzda sorularınız ve sizin de ekleyeceğiniz yazılar için yorumlar kısmına ya da sorular için soru & cevap sayfamızı kullanarak destek verebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın