Sponsorlu Bağlantılar

system service exception hatası nasıl çözülür?

2.829 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda soru & cevap sayfası üzerinden tarafımıza sorulan sorundan biride system service exception hatası nasıl çözülür? konusunda sizlere elimizden geldiği kadarı ile çözüm yolları vermeye çalışacağız. Bilgisayara yüklediğiniz bir program veya bir sürücü veya Windows güncellemesi sonucunda karşınıza mavi ekran yani blue screen sorunlarından biri olan system service exception sorunu çıkabilmektedir.

Sizlere aşağıda vereceğimiz system service exception çözümü ile aşağıdaki çözüm yollarını tek tek denemek sureti ile çözmeye çalışalım.

system service exception mavi ekran hatası çözümü ;

Bilgisayar mavi ekran hatası aldıktan sonra sık sık yeniden başlayarak can sıkıcı bir hal almaktadır. ilk önce bu hata için mavi ekran hatalarını tutulduğu minidump dosyası incelemek gerekecektir.

Burada minidump dosyası açarak içerisinde hataları yorumlamak gerekecektir, bunun için aldığınız hataları yorumlar kısmına yazarak sizlere ayrıca çözüm yolları vermeye çalışacağız.

işletim sistemi Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 olsun çözüm yolları olarak aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

* DicrectX11 Güncellemesini Yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda Eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra Ekran Kartı Sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows İşletim Sistemini Güncellemeye deneyiniz Son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi Denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( Bellek ) Test yaparak Ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirü0s Yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise system service exception hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda Otomatik ve Manuel Yapmış olduğunuz Güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak Sistem Geri Yüklemesi Nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Son yapılan Update Güncellemelerini Nasıl Kaldırabilirsiniz Bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son Yöntem ise Bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

system service exception hatası nasıl çözülür? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba. Bir haftadır laptopu açtığımda şifremi giriyorum mavi ekran geliyor. Bilgisayarınız bazı hatalarla karşılaştı şimdi bu hataları bulup bilgisayarınızı yeniden başlatacağız mesajı geliyor. Yeniden başlatılıyor yine şifre giriyorum yine ayni mavi ekran geliyor. Bu kısır döngü devam ediyor. Ne yapmalıyım.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın