Sponsorlu Bağlantılar

Aygıt Yöneticisi ( Device Manager ) Nedir ?

1.649 views
Sponsorlu Bağlantılar

Aygıt Yöneticisi’ni kullanarak bilgisayarınızda hangi aygıtların yüklü olduğu belirleyebilir, aygıtlarınız için sürücü yazılımını güncelleştirebilir, yazılımın gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını denetleyebilir ve donanım ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Aygıt Yöneticisini çalıştırmak için Win Tuşu ile Birlikte  R tuşu basıp Açılan çalıştır penceresine devmgmt.msc komutunu yazarak aygıt yöneticisini çalıştırabilirsiniz.

Burada bilgisayar üzerindeki tüm bileşenleri görebilirsiniz Sürücülerini güncellene bilir veya pasif edebilirsiniz kaldırabilirsiniz

Bileşenlerin birinde bir sıkıntı yada Formatdan sonra Eksik Driveri olan donatımları tespit etmek istiyorsanız buradaki bileşenlerin önünde  sarı soru işareti belirir bunları tespit ettik den sonra Driverlerini yükleyerek bilgisayarınızın stabil çalışmasını sağlaya bilirsiniz.

Resimdeki Sarı Soru işaretli aygıtlar bilinmeyen sürücüsü yüklü olmayan birimlerdir.

Aramalar:

devmgmt.msc komutu, devmgmt.msc ne işe yarar, devmgmt.msc nedir, devmgmt.msc komutu nerede kullanılır, devmgmt.msc windows 10, devmgmt.msc windows 7, devmgmt.msc işletim sistemi kullanımı 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın