Sponsorlu Bağlantılar

Sunucu ve domain güvenliği

35 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda sunucu güvenliği nasıl olmalıdır, güvenlik için nelere dikkat edilmelidir. Bunları yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

Satın aldığınız hosting sağlayıcının güvenliği olduğundan emin olunuz. Kaliteli ve piyasada en çok kullanılan hosting firmalarını tercih ediniz.

Gerektiğinde teknoloji sitelerine üye olun ve anket yaptırarak tercih edeceğiniz hosting firmalarını nedenleriyle inceleyiniz.

Sunucunun güvenliği için şifrelerinizi bilgisayara kayıt etmeyin, gerektiğinde şifrelerinizi korunmuş .rarlı dosyalarda saklayınız. Şifrelerinizi kimseyle paylaşmayın.

PAROLA

Daha önce güçlü parola nasıl oluşturulur bunu sizlere yazımızda anlatmıştık. Karmaşık kombinasyonlu şifreler oluşturun. İnternetten indirilen dosyaları sunucuya yüklerken ftp yüklemeden önce mutlaka antivirüs programı ile arama yaparak yükleyin. Basit şifreler oluşturmayınız. Çabuk tahmin edilen parolalardan uzak durunuz.

WAREZ İÇERİKLER

İllegal olan içerikler indirmeyin ve bunu sunucuya atmayınız. Warez tema olabilir, warez eklentiler, script olabilir mutlaka yasal olarak satın aldığınız lisanslı yazılımlar ile yola çıkınız. Warez içerikler sitenize virüs bulaşmasını sağlayacaktır.

Yukarıda verdiğimiz bilgilerde satın aldığınız domain ve sunucuları kendi adınıza alınız başkasının adına almayınız. Mümkünse tüm işlemleri kendi adınızla yürütünüz.

Yukarıda sunucu güvenliği, domain güvenliği hakkında warez içeriklerden ve güçlü şifre oluşturmak konusunda önemli iki noktada bilgi verdikten bunun yanında wordpress tabanlı sitelerde güvenlik eklentileri de sitenizin güvenliğinin sunucu kadar önemli olduğundan emin olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın