Sponsorlu Bağlantılar

WordPress seo kalıcı bağlantı ayarları

128 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda wp seo için önemli olan bir ayardan bahsetmek istiyorum bu ayarlara “kalıcı bağlantılar” adı verilmektedir.

WordPress alt yapısını kullanıyorsanız mutlaka kalıcı bağlantı ayarlarını yapılandırmanız gerekecektir. Sitenizde bağlantı şekli https://siteadi.com/yazi-basligi şeklinde olması gerekmektedir.

Yeni kurduğunuz wordpress sitesinde kalıcı bağlantıları ayarlamadıysanız “https://siteadi.com/pg=11” şeklinde görünecektir. Buda yazının ne içerdiğini hakkında kullanıcılara bilgi vermediği için seo için başarısız bir çalışma olacaktır.

Yazıların özgün olduğu kadarıyla iyi yazı başlığı da yazının neyle alakalı olduğunu belirtmesi nedeniyle seo için önemlidir.

WORDPRESS SEO KALICI BAĞLANTILAR

Kalıcı bağlantı ayarlarını yapılandırmak için admin paneli üzerinden Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar kısmından girerek ayarları yapılandırın.

KALICI BAĞLANTI AYARLARI

Bu ayarlarda “yazı ismi” olarak ayarladığınızda “http:// ademocut/ornek-yazi/ şeklinde ayarlayınız. Yani makale başlığı “wp kalıcı bağlantı ayarı nasıl yapılır” olarak attığınızda yazınızın neyle alaka olduğunu ziyaretçinin bilmesi gerektiği için yazı link adresi “http://ademocut/wp-kalici-baglanti-ayari-nasil-yapilir” olarak görünmesini sağlayınız.

Böylece arama motorları ve kullanıcılar için daha açıklayıcı bir şekilde olacağı için seo uyumlu olacaktır.

Bunun dışında diğer kalıcı bağlantı tipleri olarak Gün, Gün ve İsim, Ay ve İsim, Sayısal, Özel yapı olarak kalıcı link ayarını yapabilirsiniz.

Bu ayarları yapılandırdıktan sonra “kaydet” ile ayarı kaydedin. Bundan sonra linkler sürekli bu şekilde kayıt edilecektir.

ÜCRETLİ WORDPRESS KURULUMU

Bu konumuzda wp kalıcı bağlantılar ayarı nasıl olmalıdır konusunda bilgilendirme yapmaya çalıştık. Bu konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan sorularınızı bize yollayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın