Sponsorlu Bağlantılar

stop 0x0000001e mavi ekran sorunu ve çözümü

2.859 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda her şey düzgün, stabil işlemeyebilir. Akşam bilgisayarı kullanırken sabah açmaya kaldığınız da her an bir sorun yaşanabilir. Pc’de yüklü işletim sisteminin güncellemesi bir program dosyası ile çakışmasından dolayı yada herhangi bir donanım arızası sonrasında oluşabilecek hatalar, sorunlar bunlara neden olabilmektedir.

Bu sorunlardan biri de stop 0x0000001e hatasıdır. Dediğimiz gibi bilgisayarda mavi ekran ( blue screen ) sorunları genelde yazılımsal ( sürücü ) uyumsuzluğu, donanım arızaları genel’de ram bellek sorunları bunlarından başındadır. Bu konumuzda stop 0x0000001e sorunu nasıl çözülür? Bununla ilgili olarak çözüm üretmeye çalışacağız. Aşağıda vereceğimiz adımlarla stop 0x0000001e problemi çözümlemeye çalışacağız.

stop 0x0000001e hatası nasıl çözülür?

stop 0x0000001e sorunsalı için çözüm adımı aşağıdaki adımları uygulayınız. Sorun hala devam ediyor ise yorumlar kısmından yada soru & cevap sayfamızdan sorunu tekrar bildirebilirsiniz. 

 
* DicrectX11 güncellemesini yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra ekran kartı sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows işletim sistemini güncellemeye deneyiniz son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız sabit disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: disk üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk Ram ( bellek ) test yaparak ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı bir antivirüs yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise stop 0x0000001e hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda otomatik ve manuel yapmış olduğunuz güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak sistem geri yüklemesi nasıl yapılır video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan son yapılan update güncellemelerini nasıl kaldırabilirsiniz bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son yöntem ise bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Yukarıda genelde mavi ekran sorunları stop 0x0000001e çözümü bu şekilde olmaktadır. Bununla ilgili olarak eğer sizinde çözümünüz varsa yorumlar kısmından tarafına yazarak paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın