Sponsorlu Bağlantılar

Spam değeri nedir nasıl ölçülür?

751 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda seo için önemli olan spam değeri nedir, ne demek ve spam değeri nasıl ölçülür? Bununla alakalı olarak siz takipçilerimize bilgi vereceğiz.

Spam puanı, sitelerin olası spama düşme, spam cezası alma olasılıklarını göstermektedir. Yaptığınız seo çalışmalarında yapılan yanlışlar veya sitenize yapılan black hat seo çalışmaları ile sitenize gelen zararlı linkler sizin için bir spam riski taşımaktadır.

Kopya içerikler yayınlamadığınız sürece sitenizde bu riskler az olur fakat sitenize yönelik anahtar kelimelere yönelik saldırılar nedeniyle sitenizin spama düşmesine yol açmaktadır.

Bu nedenle sitenizin spam puanı artıkça spam riski taşımaktadır. Aşağıda spam skoru gösteren bir tablo verdik bu tabloyu gözünüzün önüne alarak spam puanı belirlemek için sitenizin spam ölçümünü gerçekleştirin.

SPAM PUANI NASIL ÖLÇÜLÜR

Sitenizin spam skoru, spam puanını ölçmek istiyorsanız yapmanız gereken şey aslında oldukça basittir. Puanlama için “https://moz.com/link-explorer” adresi üzerinden giriş yapıyoruz. Bu siteye ücretsiz kayıt olduktan sonra spam score öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz.

SPAM PUAN ÖLÇÜM CETVELİ

Aşağıda bir puanlama cetveli mevcuttur. Sizin ölçümleriniz de çıkan sonucu aşağıda tablodan karşılaştırınız. Eğer örnekle %2 bir puan aldıysanız ceza alma olasılığı %2 civarındadır.

Bu oran 6 olduğunda spam cezası alma olasılığı %16.2 olmaktadır. Bu tabi Google tarafından farklı puanlama farklı algoritmaları da göz önünde tutma gerekmek gerekebilir.

Yukarıda spam puanı 0 ~ 17 arasında bir şablon ve karşısında ceza alma potansiyeli görünmektedir. Bu nedenle ölçümü bu şablona göre bas alınız.

Şimdi dışarıdan gelen zararlı linkleri Google Search Consol üzerinden “bağlantılar” kısmından sitenize gelen zararlı linkleri tespit ederek bunları ret etmek olacaktır. Bu bağlantıları sitenize gelen link adreslerinin otoritesine göre tespit edip bunları bağlantılarını ret ediniz.

KISA TAVSİYELER;

Sitenizin spama düşmemesi için tamamen özgün yazılar yazın, kopya içerik kullanmayın, sitenize gelen kötü linkleri sürekli olarak kontrol edin ve bunları red edin. Ayrıca sitenizden çıkan linkler de nofollow bağlantısı verebilirsiniz.  

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın