Sponsorlu Bağlantılar

Android kişiler açılamıyor sorunu ve çözümü

670 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, sizlerden gelen sorulardan biride “kişiler açılamıyor sorunu” Android tabanlı işletim sistemli telefonlarda telefon rehberine bir telefon numarası kayıt ederken yaşanan bu hatada sorun nasıl çözülür? Bunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

BU problem telefon numarasını kayıt ederken görülen bir hatadır. Bu sorunu çözmek için sizlere vereceğimiz ipuçları ile “nasıl çözülür” sorularına cevap vereceğiz.

Kişiler açılamıyor. AYARLAR ögesine dokunun, Uygulama bilgileri > İzinler bölümüne gidin, ardından aşağıdaki izinleri verip tekrar deneyin.

Android kişiler açılamıyor hatası telefonda izinlerin tam olarak verilmediğinden dolayı yaşanan problemden kaynaklı olarak görülmektedir. Daha önceden böyle bir şey yoktu sonradan neden böyle oldu derseniz telefonda olan güncellemeler, virüsler ve kullanıcı hataları nedeniyle bu sorunlar zaman zaman yaşanabilmektedir.

KİŞİLER AÇILAMIYOR HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

Aslında bu hatayı çözmek için ekranda çıkan bildirimleri okumanız yeterlidir. Ekranda çıkan bildirimde AYARLAR kısmından giriyoruz ve izinler kısmında kişileri kaydet kapalı butonu aktif ediyoruz. Böylece telefonun hafıza kartına kişileri kaydetmiş oluyoruz.

Adroid kişiler açılmıyor sorunu yukarıda adımlarla gerçekleşmektedir. Kısaca bu problemi, izinler ayarından açarak telefon rehberine, numarayı kayıt edebilirsiniz.

Android telefonlarda, cihazlarda kronik olarak rastlanan bu problem güncellemelerle düzelir mi? Bilinmez ama bu ayarları gerçekleştirmeniz halinde manuel olarak çözüm sağlamış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın