Sponsorlu Bağlantılar

[ Soru ] İP Adresinden Mac Adresi Bulunur mu..?

974 views
Sponsorlu Bağlantılar

İp Adresinden Mac Adresi tespit edilir mi ? Soru Sor bölümünden gönderilen sorudan biride ip adresi ile ilgili il önce ip adresi ve Mac adresi nedir kısaca bahsetmek istiyorum.

İp ( İnternet Protocol ) Bilgisayarın bir birleri ile yada İnternet bağlana bilmesi için Dhcp yada İnternet sağlayıcı firmalar ( TTNET vb.) tarafından verilen 4 haneli 88.154.22.xx gibi adreslerdir. Bu adresler ile Web sayfalarını açabilir yada ftp bağlana bilirsiniz.

Mac ise ( Media Access Control ) bilgisayarın İnternet çıkması yada ağ ortamına bağlana bilmesi için gerekli olan Ethernet Kartının kimliğidir. Ethernet kartlarına ( Ağ Kartları )  üretici firmalar tarafından verilen eşsiz kimlik bilgileridir yani parmak ucunda olduğu gibi kimsede olmayan evresel numaralardır.

Bilgisayarınızın Mac Adresi Nasıl Bulunur buradan öğrenebilirsiniz. Şimdi gelen soruda ip adresinden Mac adresi bulunur mu ? tespit edilir mi ? bununla ilgili olarak cevap verirsek öğrenmek zordur .

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın