Sponsorlu Bağlantılar

Whatsapp Sesli Mesaj Sorunu ve Çözüm Yolları..

17.920 views
Sponsorlu Bağlantılar

Popüler Mobil uygulamalardan biri olan Whatsapp üzerinde İnternet üzerinden text mesaj , Sesli Mesajlar yollaya bileceğiniz güzel bir uygulamadır. Bu uygulamalar arada sırada çıkan güncellemeler ile stabil çalışırken bazen sorunlar ile karşılaşılıyor.

Bu sorunlardan biride ” Şuan Kayıt cihazı kurulamıyor , lütfen daha sonra tekrar deneyin. ” hatası vermektedir.

whatsapp ses sorunu

 

Bu sorun Sesli Mesaj yollarken çıkmaktadır. Cihazını yeniden başlatıp tekrar açtığınız da geçici  olarak düzeltmekte ve daha sonra tekrar çıkmaktadır. Bu durum oldukça gıcık ve can sıkıcı bir hal almaktadır. Peki bu Whatsapp’daki ses sorunu nasıl çözülecek yok mu bunun çözümü ?

ilk önce sırası ile aşağıdaki adımlar ile çözüm yollarını deneme yanılma yöntemi ile çözmeye çalışalım.

  • Ayarlar > Gizlilik > Mikrofon kısmında Whatsapp uygulamasına açık olduğunu kontrol edelim.
  • Ayarlar > Uygulama Yönetimi > Whatsapp > Veriyi Sil > Cihazı Reset atarak yeniden deneyiniz.

Eğer Bunlarda olmuyor ise Cihazınızda İşletim sistemde  oluşacak sistem hatalarından kaynaklı olabileceği ihtimali ile cihazına yeniden yüklemek gerekecektir. Bunun için Power Tuşu + Ses Açma Kapama Tuşları ile basılı tutuyoruz gelen menude wipe data / Factory Reset yaparak yeniden deneyiniz. Unutmayınız cihazınızın yedeğini almayı unutmayınız. Eğer sizinde bir çözüm yolunuz var ise yorum bölümüne yazmayı unutmayınız. Facebook sayfamızı beğenerek sorularını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Whatsapp Sesli Mesaj Sorunu ve Çözüm Yolları.. (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Samsung A8 telefonumda whatsapp tan giden ve gelen sesli mesajları açınca ses hoparlörden çıkmıyor ekran kapanıyor ve avizeden çalıyor sesi. Çözümünü bilen var mı?

  2. Benimde daha önceki ses kayıtları yada videolar fotoğraflar silinmiş gibi inmiyor ve gönderen kişiden tekrar göndermesini isteyiniz diyor. Bu neden oluyor biliyor musunuz acaba?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın