İpUçları

Smart Tv’ye mac adresinden iptv kanalları nasıl yüklenir

Smart Tv’ye mac adresinden iptv kanalları nasıl yüklenir

Merhabalar, bu konumuzda siz takipçilerimize son günlerin en revaçta olan televizyon sistemi olan smart tv iptv kurulumu hakkında bilgi vermeye çalışarak iptv kanal listesi nasıl yüklenir? Bunu takipçilerimize veya bu konuda merak eden ziyaretçilerimize resimli anlatım ve video anlatım ile bilgi vermeye çalışacağız.

SMART TV NEDİR?

Konumuza başlamadan önce smart tv tanımı ile başlayarak ardından iptv kanal listesini eklemek üzere sizlere bilgi vereceğiz. Bunun için adım adım anlatacağız.

Smart Tv veya diğer adıyla Akıllı Tv genellikle internet bağlantılı hizmetleri kullanabilmek bilgisayarlara, mobil cihazlara benzer yapısıyla işlemler sunan televizyondur. USB / DLNA üzerinden Video oynatma, Kayıt etme, Uygulamalar ve Oyunlar, Hareket ve Sesli Denetim, Sosyal Ağlar, Oyunları kullanabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Bunlardan en sık kullanılanı iptv kullanmak olmalıdır.

Bizde Smart Tv internetti kullandığı için kendine özel bir mac adresine sahiptir bu mac adresi üzerinden internetten uzak ortamdan iptv kanal listesi eklemek suretiyle televizyonda iptv izlemek, maçları takip edebileceğiniz bir medya aygıtına çevireceksiniz.

Smart Tv iptv kanal listesi yükleyeceğiz demiştik bunu mac adresini kullanarak televizyona bu kanalları nasıl atacağız? Bu kanalları yüklemeden önce birde mac adresi üzerinde durarak resimli anlatıma geçeceğiz.

MAC ADRESİ NEDİR?

Daha önceki konularımızda saten mac adresi nedir konusunda durmuştuk bunu detaylı olarak ayrıca link adresinden inceleyebilirsiniz. Bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler veya interneti kullanan her cihaz Ethernet kartı ile bağlanmaktadır. Bu Ethernet kartları wifi ( kablosuz ağ ) bağlantısı veya kablosu ağ kartları ile internete çıkarlar bu Ethernet kartlarının evrensel numarasına mac adresi adı verilmektedir. Aynen parmak izi gibi bu kartlarında kendilerine ait birer mac adresi bulunur ve eşsiz bir numaradır.

Tavsiye Yazı ; smart tv’nin mac adresi nasıl öğrenilir?

Şimdi bizde asıl konumuz olan bu eşsiz numara olan smart tv iptv kanal listesi eklemek konusunda konumuza geçerek iptv kanal listesi nasıl eklenir bunu anlatacağız.

SMART TV’ye MAC ADRESİNDEN İPTV YÜKLEME

Mac adresini kullanarak Akıllı Tv ye iptv kanal listesi ekleme için ilk yapacağımız tarayıcıdan “https://siptv.eu/mylist/ adresini tarayıcıya yapıştırarak sayfayı açıyoruz.

 

Yukarıda numaraladığım alanda sıra numarası vererek bunları takip ederek evinizde, işyerinizde, ofisinizde bulunan Smart Tv ye iptv kanallarını yükleyeceğiz.

SMART TV İPTV KANAL LİSTESİ NASIL EKLENİR

İlk önce Akıllı Tv’de bulunan mac adresini öğrenmeye, Smart Tv Mac adresi nasıl öğrenilir? Mac adresi nerede bulunur?

Televizyonun mac adresini öğrenmek için uzaktan kumanda üzerinde bulunan Home/Smart tuşuna basıyoruz.

 • Ayarlar
 • Genel / Bu Tv Hakkında
 • Mac Adresi ( Wired ) = Kablolu Bağlantılar
 • Mac Adresi ( Wi-Fi ) = Kablosuz Bağlantılar

Yukarıda bağlantı türüne göre mac adresini seçerek kullanacağız. Burada televizyonun markasına ve modeline göre bu menü değişmektedir. Piyasada yaygın olarak kullanılan Smart Tv markaları Lg, Samsung, Vestel, Phılıps gibi markalara ve bu markaların modellerine göre değişkenlik sağlamaktadır.

Televizyonun mac adresini bulduk ve şimdi yukarıda örnek resimde olduğu gibi sıra numarası vererek anlatmaya çalışacağım.

 • 2 Numarada işaretli yere televizyonun mac adresini yazarak daha önceden iptv kanal listesi varsa bunu temizlemek için yukarıda 2 numaralı alana televizyonun mac adresini yazınız ve “ben robot değilim” doğrulama yerini işaretleyin ve “DELETE” yazan yere basarak smart tv’deki eski kanal listesi varsa bunu temizliyor, siliyoruz.
 • Eski kanalları akıllı televizyondan temizledik ve yeni iptv kanal listesini yüklemek için 1 numaralı alana televizyondan öğrendiğimiz mac adresini yazınız.
 • Ardından Smart Tv Mac Adresi yazdıktan sonra 4 numaralı alana iptv üyeliğinde size verilen link adresini MU3 üyelik link adresinizi “http://cdn.iptv.com:8080/get.php?username=kullanıcıadı&password=1234567&type=m3u_plus&output=ts” şeklinde size verilen kullanıcı adınız ve şifrenizin olduğu link adresini 4 numaralı yere yapıştırın.
 • Ardından yapıştırdıktan sonra “SEND” butonu ile smart tv iptv kanallarını eklemiş oluyoruz. Bu işlem aslında oldukça kolaydır.

SMART TV OLMAYANLAR!

Smart tv olmayan kullanıcılar ne yapacak? Eğer evinizde smart tv yok ve televizyonda İPTV izlemek istiyorsanız o zaman küçük uydu alıcıları işinizi görebilir. İpTV destekleyen uydu alıcılarını piyasadan kolaylıkla alabilirsiniz.

uydu alıcısına iptv yükleme için satın alacağınız uydu alıcısının markasına göre yükleme şekli değişmektedir. Bu konuda internet üzerinde uyduya göre iptv yükleme klavuzu, rehberi bulabilirsiniz. Usb destekleyen ve Wifi adaptörü ile internete bağlanarak izleme imkanı olacaktır.

MOBİL CİHAZLARDA İPTV İZLEME;

Akıllı cep telefonları, Tablet üzerinden aypi tv izlemek için üçüncü parti uygulamalar ile cihazlarınızdan izleyebilirsiniz.

Bunun için Apple Store veya Google App Store üzerinden “GSE IPTV” uygulamasını indirerek MU3 link adresini yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bunun için nasıl kullanılacağını ayrıca araştırınız.

BİLGİSAYARDAN IPTV İZLEME;

Elinizin altında bilgisayardan iptv izlemek için en uygun program “VLC MEDİA PLAYER” programıdır. Bunun için programı yükleyin açtıktan sonra CTRL+N tuşuna bastığınızda “ağ akışı” kısmına MU3 link adresi yapıştırarak açabilir ve izleyebilirsiniz.

Bu konumuzda smart tv ye iptv kanal listesi nasıl eklenir bununla alakalı olarak makalemizde eklemek ve sormak istediğiniz konular hakkında sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından bize sorabilir ve ekleyebilirsiniz.

YORUMLAR (1)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

 1. Ahmet FURUNCU diyorki:

  s.a iyi calismalar dilerim iptv kanal listenize biizi de eklemenizi dileriz saygılarımızla

  Slow Karadeniz TV Internet IPTV Yayın Url

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL