Sponsorlu Bağlantılar

İnstagram ad etiketi nedir // nasıl kullanılır?

2.302 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagramda yepyeni bir özelliği olan fakat bu hiç de yabancı olmadığımız bir özellik aslında “ad etiketi” veya diğer adıyla “isim etiketi” bu özelliği daha önceden snapchat kullananlar bilirler. Bizde bu konumuzda instagram ad etiketi nedir, nasıl kullanılır bunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

İNSTAGRAM AD ETİKETİ NEDİR?

Bulunduğunuz toplulukta, gruplarda, okul, futbol maçlarında, toplantılarda yeni arkadaş bulmak konusunda instagram isim etiketi sayesinde bir birleriyle kolay bir etkileşim yaparak instagram üzerinden birbirlerini bulmak konusunda bu işi instagram biraz daha kolaylaştırıyor.

Bu özelliği saten snapchat kodu ile yapabiliyorduk, kendi adınızla instagram hesabınızdan oluşturduğunuz kare kod, kare borkod sayesinde bu barkodu okutarak kullanıcı adını kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

Yukarıda barkodu okuttuğunuz da benim profilimi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun dışında https://www.instagram.com/admocut/ adresinden de erişim sağlayabilirsiniz.

İnstagram nametag özelliği ile instagram profilini bulmak amaçlı olarak işi biraz daha kolaylaştırıyor. İnstagram hesabından oluşturacağınız özel kimlik kartınız olacaktır. Bu kimlik kartını yine profilinizdeki barkod okuyucu okutmak suretiyle instagram profilini kolayca bulabilirsiniz.

İNSTAGRAM İSİM ETİKETİ NASIL KULLANILIR?

Yukarıda örnek barkodu oluşturmak için instagram uygulamasını kullanmanız gerekecektir. Aşağıda adımları takip ederek instagram ad etiketi oluşturmak için ilk adıma geçelim.

  • Uygulama
  • Ayarlar
  • AD etiketi

Buraya girince instagram ad etiketi kullanıcı kodu saten kendiliğinden oluşmaktadır. Burada üst tarafta renk, ifade simgeleri, Selfie şeklinde kodu oluşturabilirsiniz.

 

Yukarıda “SELFİE” şeklinde oluşturulmuş bir instagram ad etiketi bunun üzerinde emojileri değiştirmek için üzerine bir kere dokunmanız yeterlidir. Eğer selfie olarak değil de farklı bir ifadeler olarak kullanmak istiyorsanız üst kısımda “selfie” yazan yere basarak “ifadeler” olarak değiştirebilirsiniz.

Yukarıda instagram ad etiketi olarak da “ifade simgesi” görüyorsunuz. Bunun üzerinde smiley, emoji değiştirmek için herhangi bir yere dokunduğunuzda emoji klavyesi açılacaktır. Buradan kendinize özgü bir emoji ile değiştirebilirsiniz.

Bu instagram isim etiketini sitenize, blog sayfanıza sosyal ağlarda ( Facebook, instagram, Twitter , TumbIr ve diğer ağlarda paylaşarak arkadaşlarla profilinizi bulması, takip etme amaçlı olarak kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.

Öyle ki bu instagram ad etiketini büyük ve küçük firmalar, işletmeler, marka değeri olanlar internet sayfalarında, gazetelerde paylaşarak müşterileriyle kolaylıkla iletişime geçerek takip etme konusunda yardımcı olacaktır.

İNSTAGRAM AD ETİKETİ TARAMA

Bu oluşturulan etiketleri başka kişileri takip etmek, takip etmek için “ad etiketi tara” yazan yere bastığınızda oluşturulmuş ad etiketini okutarak ekleme, takip etmek için kullanabilirsiniz. Bu konumuzda instagram ad etiketi nedir, instagram ad etiketi ne işe yarar, instagram ad etiketi nasıl kullanılır konularında sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Sizde beni takip etmek için yukarıda kare borkodu kendi telefonunuzdan okutarak takip edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın