Sponsorlu Bağlantılar

Sinyal Tekrarlayıcı ( Repeater ) Nedir?

9.146 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir Fabrika veya büyük bir ağ ortamında bir veriyi diğer en uç , en son noktadaki cihazlara verinin ilk çıktığı gibi sorunsuz olarak gönderilmesi gerekmektedir. Bu ne olabilir kısa bir örnekleme yapmak gerekirse Adsl Modem‘de internet bağlantısını kablolu bağlantı ile 2 metrelik bir bağlantı ile diğer 100 veya üstü bilgisayarlara veriyi gönderirken mutlaka bir veri kaybı olacaktır.

uzaktaki bilgisayara gönderilen veri paketinin gönderim sırasında kayıp yaşanmaması için belli mesafelere veri kaybını önlemek için repeater ismi verilen cihazlar konularak bu verileri tekrarlatarak canlı tutarak son noktadaki bilgisayara ulaştırmaktır.

access-point-repeater-adsl-modem

işte bu arada bu görevi üstlenen ve verilerin belli mesafede zayıf duruma düşmesini önlemek ve sinyalleri tekrarlayıcı görevi ile güçlendirip tekrar gönderen  bir nevi access point denilmektedir.

Sinyal kaç metre sonra veri kaybına uğrar? cat5 kabloları için 100 metre söylenmektedir. yani 100 mt ‘de bir repeater kullanmak faydalı olacaktır.

Repeater Çeşitler;

günümüz teknolojisinde repeater çeşitleri kablolu bağlantılar için kullanılan repeater ve kablosuz ağ bağlantıları için kullanılan wifi repeater çeşitlerini söylemek mümkündür. birde ayrıca elektrik kablosuzu üzerinden veri gönderilen teknolojiler kullanılmaktadır. Elektrik üzerinden veri kullanımı konusunu ayrıca inceleyebilirsiniz.

menzil artırıcı kullanılmak üzerine üretilmiş bu teknolojiyi , teknoloji marketlerinden , bilgisayarcılardan rahatlıkla bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket;

sinyal artırma , repeater ne işe yarar? , repeater sinyal güçlendirici , repeater sinyal gücünü artırma , repeater nedir? , repeater veri güçlendirici , ağ genişletici , repeater görevi nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Sinyal Tekrarlayıcı ( Repeater ) Nedir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. yurtda huwai AP2050DN Access Point var elimde ise tp link
    TL-WA701ND bulunmkata tp linkte wps tusu bulunuyor ancak huwaide yok ben bunları bir birine nasıl eşitliye bilirm

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın