Wordpress

Seo uyumlu makale nasıl yazılır

Seo uyumlu makale nasıl yazılır

Merhabalar, bu konumuzda seo uyumlu içerik oluşturma konusunda püf noktalarını sizler için hazırladık. Makaleler, yazılarınız ziyaretçiler için okunabilir ve düzenli metin, anlaşılır dille, basit yazılmış ve örnekleri resimlerle ve videolarla destekleyerek yazmak diyebiliriz.

Bizde bu makalemizde seo uyumlu yazı yazma konusunda bildiklerimizi site aktarmaya çalışarak bilgi vereceğiz.

SEO UYUMLU MAKELE YAZMA

Siteyi ziyaret eden kullanıcılar, herhangi bir yazıyı okumaya başladığında ilk yazılar sayfanın neyle alakalı olduğuna karar vermeye başlar ve devamını ona göre sürdürür.

Bu nedenle yazıların başından sonuna kadar sürükleyici, merak ettiren örneklemek, sade bir dille konuyu H1 etiketinde kullandığınız yazı açıklama etiketine göre uygun olmalıdır.

Arama motorları sayfanızı yukarıdan aşağıya doğru indexlemeye başlar, yani bu hiyerarşi sıralaması içinde h1, h2, h3, h4 etiketlerinin kullanımı olduğu gibi alakalı anahtar kelimelerin ilk paraflarda kullanımı önemlidir.

HEADİNG ETİLKETİ NASIL KULLANILIR

Ziyaretçileri sitenizde tutmak için ilk paraflarda alakalı anahtar kelimeleri kullanın ve yazınızla alakalı konularda ilk paraflarda vurgulayın. Sitenin sonuna doğru ziyaretçileri hayal kırıklığına da uğratmayın ziyaretçiler yazı sonlarında dikkati dağılacağı gibi, elde ettiği bilgiden sonra hemen çıkma oranını azaltmak için ilgilisini çekecek yazılar oluşturabilirsiniz.

Uzun yazılar yazılıyorsa yazıları iki üç sayfaya bölebilirsiniz. Yazıyı bırakan kullanıcılar geri geldiğinde kaldığı yerden devam edebilirler.

MAKALE YAZILARINDA ANAHTAR KELİME KULLANIMI

Uzun makalelerde anahtar kelime kullanımı önemlidir. Örnek verecek olursak 500 kelimelik bir yazıda anahtar kelime kullanımı %5 oranını geçmemesine bakınız. Fazla anahtar kelime kullanımı spam girişimi olarak değerlendirileceği gibi az anahtar kelime kullanımı da yazının önemsiz olabileceği algılanmaktadır.

Bu nedenle yazının uzunluğuna göre %2 ile %5 arası idealdir. Diğer yazılara iç bağlantı vererek iç seo ile güçlendiriniz. Yukarıda heading etiketi kullanımı örneğinde olduğu gibi iç seo ile yazılarınızı güçlendiriniz.

Yazılarda bağlantı metinlerini veya belirli önemli kelimeleri farklı yazı stilleriyle vurgulayın. Buna örnek anahtar kelimeleri kalın, koyu ve altı çizili olarak belirleyebilirsiniz.

Buna örnek seo uyumlu yazı yazma kelimesinde olduğu gibi kullanabilirsiniz. Bunun için bağlantı metinleri ile anahtar kelimeleri bir birinden iyi ayırt ettirmek gerekir, bağlantı metinleri renkli olabilir.

Yazı içinde resim kullanın, yazınıza uygun örnek verebileceğiniz resimler kullanın ayrıca bu resimleri kullanırken alt etiket kullanın. Alt etiketler de arama motorları resimlerin ne olduğunu kullanılan alt etiketler ile bilirler.

SEO İÇİN UYGUN YAZI BAŞLIĞI

Seo için en önemli olan şey title meta etiketidir. Bunu önceki konumuzda belirtmiştik. Bu konumuzda h1 etiketi kullanımı hakkında bilgi vermiştik.

Yazınıza uygun en iyi başlık önemlidir. Yazınızda ziyaretçiler hangi konuyu arıyorsa ona uygun fazla uzun olmadan max. 60 karakter ve kısa başlık önemlidir.

Yazı başlığında anahtar kelimede olmalıdır. Bunun dışında yazılarınız özgün yazı kullanılmalıdır. Yazıları kopya yapıştır yaptığınızda spama düşür bu nedenle yazılarınızı kendinize has bir şekilde özgün yazınız.

Yukarıda konumuzda seo uyumlu yazı nasıl yazılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu konuyla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL