Sponsorlu Bağlantılar

H1, H2, H3, H4, H5 Heading etiketi kullanımı

278 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda Heading etiketi kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu etiketler nedir, ne demek ve Heading etiketi yazı içinde kaçar defa kullanılır bunları bu yazımızda yer vereceğiz.

Daha önceki konumuzda TİTLE ETİKETİ kullanılırken yani yazı başlığı H1 etiketi içinde yer aldığınız ve bunun en önemli etiket olduğundan bahsetmiştik.

Bunun dışında H1 etiketi yazı başlığında yer aldıktan sonra yazı içinde H2 ve H3 etiketleri de kullanılabilmektedir. Bu etiketlerin değeri yükseldikte başlığın ve yazıların öneminde değerinin azaldığını ifade etmektedir.

HEADİNG ETİKET ÖNEM SIRASI

H1 ETİKETİ KULLANIMI

Yazı başlıklarında H1 etiketi kullanılır ve en önemli etiket budur ve yazı içinde sadece 1 kere kullanılır. Buda sadece yazı başlıklarında kullanılmaktadır. Bu etiket html kod olarak <h1><?php the_title(); ?></h1>” olarak tırnak işaretleri olmadan kullanılır.

H2 ETİKETİ KULLANIMI

En önemli etiket H1 den sonra kullanılan H2 etiketidir. Bu etiket önemlidir fakat h1 kadar önemli bir etiket değildir anlamındadır. H2 etiketi her sayfa en fazla beş defa kullanılabilir.

Arama motorları için önemli etiket olarak kullanılır etiketin kullanımı <h2> yazı başlığı </h2> olarak kullanılır. Bu etiket h1 etiketinden sonra sayfaları veya yazıları bölmek için kullanılan etiketidir.

H3 ETİKETİ KULLNIMI

Bu h3 etiketi h2 den sonra kullanılan h2 kadar önem arz etmeyen etiket sıralamasında kullanılır. Bu etiket de en fazla beş kez kullanılabilir. Etiket kullanımı <h3> yazı başlığı </h3> şeklinde kullanılmaktadır.

Bu etiketlere örnekleme olarak sizler için kullanabileceğiniz etiket sırasını bu şekilde daha iyi anlayabilirsiniz.

H4, H5 VE H6 ETİKETLERİ

Bu etiketlerde önem sırasında göre h1, h2, h3 ve h4, h5, h6 etiketleri olarak sıralanmaktadır. Etiket önemli arttıkça düşmektedir.

İPUCU;

Uzun yazılarda tek başlıkla ilerlemeyin, mümkünse bu yazıları h2, h3 etiketleri kullanarak bölünüz. WordPress de yeni güncelleme ile başlıklarda bunu bloklara başlarken bölebileceğini başlık blok kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda h1 etiket kullanımı, h2 etiket kullanımı konusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle irtibata geçerek sorularınızı bize gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın