Wordpress

Description meta tag etiketi nedir?

Description meta tag etiketi nedir?

Merhabalar, bu yazımızda description etiketi, description tag nedir, ne demek, ne işe yarar bununla ilgili olarak siz takipçilerimize bilgi vereceğiz.

Sayfa içeriklerini tanımlayıcı ve arama sonuçları için önemli bir yere sahip olan tanımlayıcı etiketlerdir. Description etiketi 160 karakteri geçmeden kullanılarak özenle seçilmelidir.

Description etiketi kullanılmasında en önemli püf noktalarından biride ziyaretçi ilginizi çekebilecek, ilgili kelimelerin ve sayfa anahtar kelimelerine uygun mantıklı olarak açıklama etiketleri yani description etiketi kullanılmaktadır.

Description kullanımında sitenizle, sayfanızla alakalı olarak açıklayıcı anahtar kelimeler kullanılmalıdır böylece sitenizi ziyaret eden kullanıcılar tarafından hayal kırıklığına uğramamalıdır. Böylece hayal kırıklığına uğrayan ziyaretçiler bir daha sitenizi ziyaret etmezler.

Bunun için description oluşturucular kullanarak sitenizle alakalı en uygun anahtar kelimeleri kullanarak 160 karakteri geçmeyecek bir site açıklama etiketi oluşturabilirsiniz.

DESCRİPTİON META ETİKETİ OLUŞTURMA

Sitenize uygun anahtar kelimelerinize uygun olarak kullanacağınız, oluşturacağınız description meta tag oluşturmak için “https://wmaraci.com/meta-tag-olusturucu” adresi üzerinden kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

<meta name=” description” contennt=”sayfanızla alakalı tamamlayıcı cümleleri yazın”/>

Bunun dışında bu kodları da kullanarak sitenizle alakalı olarak description etiketi oluşturabilirsiniz. Yukarıda kodları sitenizin <head> </head> etiketleri arasında yerleştiriniz.

 Bu konumuzda description meta tag etikeketi nedir ne işe yarar nereye yazılır gibi sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Sitenizin Google tanıtılması, Google tarafından sitenizin neyle alakalı olduğunu ve siteyi ziyaret edenlere sitenizin neyle alakalı olduğunu açıklamak için kullanılan description etiketi veya diğer adıyla site açıklama etiketleridir.

Bu konuyla akalalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlardan bize description meta tag kullanımı hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL