Sponsorlu Bağlantılar

Seo çalışmaları yapılırken nelere dikkat edilmelidir

122 views
Sponsorlu Bağlantılar

Google arama motoru optimizasyonu yapılırken nelere dikkat edilmelidir. Bu konumuzda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir konusunda yeni başlayan arkadaşlara bilgi vermeye çalışacağız.

SEO çalışması yapılırken son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Yanlış yapılacak bir işlem geri dönüşü olmayan zararlar verebilmektedir.

 

SEO İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR?

SEO çalışması yapılması gerektiğinde bazı önemli kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlar aşağıda sıralı bir şekilde veriyoruz.

KEYWORDS ( ANAHTAR KELİME )

Arama motorların sitenizi kolaylıkla bulabilmesi ve sitenizin ne olduğunu arama motorlarına tanıtılması gerekli kelimelerdir. En fazla 15 anahtar kelime kullanılmalıdır. Aşırı derece de anahtar kelime kullanımı sitenize zarar verecektir.

DESCRİPTİON ( AÇIKLAMA )

Sitenizin arama motorlarına tanıtımı için kullanılan bir başka özellikte açıklama bölümüdür. Maksimum 170 kelime olmalıdır. Daha ayrıntılı bilgi için https://ademocut.com/description-meta-tag-etiketi-nedir/ adresi üzerinden inceleyebilirsiniz.

BÜYÜK BOYUTLU WEB SİTE TASARLAMA

 Sitenizin açılış hızı artın diye resim optimizasyonu yapılması gerektiğini söylemiştik. Burada yüksek boyutlu site sayfası oluşturmak sayfanızın yavaş açılmasına ve ziyaretçilerin çabuk terk etmesine sebep olacağı için SEO için uygun olmamaktadır. Bu nedenle resim optimizasyonu mutlaka gerçekleştiriniz.

 

H ETİKETİNİ FAZLA KULLANMAYIN

Önceki konularımızda H etiketlerinin kullanımından bahsetmiştik.  Hedef anahtar kelimler H etiketinde bir kere geçmesi yeterlidir. Eğer bu fazla kullanılırsa o zaman sitenize zarar verecektir.

Bununla ilgili https://ademocut.com/h1-h2-h3-h4-h5-heading-etiketi-kullanimi/ adresi üzerinden kullanım konusunda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

KOPYA İÇERİKLER

Kopya içerikler sitenize büyük oranda zarar vermektedir. Bir başka siteden kopyala yapıştır ile kendi sayfanızda haber paylaşmak arama motorları tarafından kopya içerik olarak algılanacağı için sitenizin geriye düşmesine sebep olacaktır.

Bu nedenle haberleri, konuları kendi kaleminizden ele alarak yazarak özgün yazılar oluşturunuz.

 

SİTENİZE ZİYARETÇİ ÇEKME YAZILIMLARI ALMAK

 

Sitenize ziyaretçi çekmek için kullanılan programlar satın almayınız. Tamamen doğal olarak verilen linkler daha faydalı olacaktır.

DAHA FAZLA SEO ÇALIŞMALARI KONULARIMIZI BURADAN İNCELEYİN

Bu konumuzda seo çalışması yapılırken nelere dikkat edilir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın