Sponsorlu Bağlantılar

Web Siteye Favicon ekleme

132 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda siteye favicon ekleme konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Favicon sitenin adres satırında görünen isminin yanındaki küçük resimdir.

Sitenize eklediğiniz favicon, seo olarak olumlu etkileri olacaktır. Peki siteye favicon eklemek için ne yapmak gerekir?

 

FAVİCON EKLEME

Favicon boyutu 32px – 32px veya 64px – 64px boyutlarından olması gerekmektedir. Size göre sitenize favicon bulabilmek için emoji kütüphanesi sayfamızdan kendinize göre bir icon bulabilir ve favicon oluşturabilirsiniz.

<link href=”resim linki” rel=”shortcut icon” type=”image/x-icon” />

Yukarıda resim link adresini yazacağız burada favicon sitenize ekleyin ve buradan alacağınız link adresini buraya yapıştırın.

Yukarıda kodu sitemizin <head> </head> kodları arasında yapıştırarak kullanacağız. Böylece site açılışında sitenizin tilt adı yanında bir de küçük bir resim görünecektir.

FAVİCON EKLEME VİDEO ANLATIM

Burada sitenizin neyle ilgilisi varsa ona uygun görsel resim eklemek daha iyi olacaktır. Bu konumuzda favicon nasıl eklenir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın