Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarda aynı anda iki antivirüs programı çalışır mı?

1.306 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarların baş belası olan virüsler bilgisayarları ve verileri tehdit etmeye her daim devam etmektedir. Virüs çeşitlerine göre tehlikeli sınıflara ayrılmaktadır. Böyle olunca bununla birlikte antivirüs yazılımları’da kendi aralarında çeşitlerine göre farklı kulvarda yarışmaktadırlar.

Genel olarak hepsinin aynı işlevi devam etme ama kimisi daha etkili olarak virüs yakalama yetenekleri mevcuttur. Bu nedenle kimileri bilgisayarına daha etkili koruma sağlamak için birden fazla 2 ( iki ) virüs programı kurmak istemektedir. Aynı anda birden fazla antivirüs programı bilgisayara kurulursa çalışır mı veya yan etkisi ne olur , zararı var mıdır? bunun üzerinde duracağız. iki virüs programı aynı anda çalışırmı? peki şimdi bunu biraz araştıralım.

antivirus yazılımları - antivirus software

  • Aynı bilgisayarda iki farklı antivirüs programı çalışması ve programların güncellemesi bilgisayarı yoracak ve performans düşüşü olacaktır. Bildiğimiz gibi antivirüs programları veri tabanlarını her defasında güncellemektedir iki virüs programı güncelleme yapacak ve arkaplanda sürekli çalışacağı için bilgisayarı yoracaktır.
  • Bilgisayara indirilen program veya dosyalar aynı anda virüs yazılımları tarafından taranacağı için ram’de yer kaplayacak ve donmalara kadar varan sorunlar yaşanacaktır.
  • iki antivirüs programının çakışması bilgisayarın çökmesine neden olabilir.
  • bilgisayarda kurulu olan bir antivirüs programı ikinci bir virüs programının kurulumuna izin vermemektedir. bazende diğer virüs programını virüs gibi algılama sorunu yaşamaktadır.
  • Bazı antivirüs programları farklı tarz virüs programları için geliştirildiği için beraber çalışmalarında bir sakınca olmayabilir. Eset ( Nod32 ) ve AntiMalware programları gibi farklı yazılımlar beraber çalışabilir.
  • iki virüs programını aynı anda kullanabilecek programlar mutlaka vardır. ama bilgisayarı genel olarak yavaşlatacaklarını unutmayın.

böylece kısa olarak bir bilgisayarda iki antivirüs programı olur mu? konusuna kısaca değindik.  Piyasada tavsiye ve öneri olarak sunulan lisanslı antivirüs programlarını kullanmanızı tavsiye ederim. Daha önceki konularda en iyi antivirüs programı hangisidir? konusunu incelerseniz yardımcı ve fikir sahibi olacaksınız.

Arama Tags & Etiket ;

iki virüs programı , aynı anda antivirüs programı çalışır mı, iki farklı virüs yazılımı çalışır mı, aynı anda bilgisayarda antivirüs programı kullanılır mı , 2 tane virüs programı , norton , avg , mcafee , nod32 , f-secure , avast , avira , kaspersky

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın