Sponsorlu Bağlantılar

Powerpoint slayt’a youtube video ekleme

1.247 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda powerpoint slaytlarına youtube video ekleme konusunda sizlere destek vermeye çalışacağız.

Bildiğiniz sunumlarda en çok kullanılan yazılım olarak işyerinde, ofislerde tanıtımlar yapmak, ziyaretçi, kullanıcı ve müşterileri bilgi vermek amaçlı olarak sunumlar hazırlayarak içerik sunmak kadar önemli olan bir noktada sunumları videolarla desteklemek olacaktır.

Bizde sizlere powerpoint sunumlarına video ekleme nasıl yapılır? Bunu bu makalemizde sizlere anlatacağız.

Vimeo, Dailymotion, Youtube gibi online video servislerini kullanarak powerpoint sunumlarına bu videoları eklemek mümkündür.

POWERPOİNT SLAYTINA YOUTUBE VİDEO EKLEME

Slaytlarınızı görselleştirmek, güzelleştirmek için youtube video gömmek için direk arama yerinden veya ekleme kodu yani { embed } kodu eklemek suretiyle video yerleşimi yapabilirsiniz.

Slayt sunumunda “EKLE” menüsü içerisinden “VİDEO” seçeneği ile “Çevrimiçi Video” adımını takip ediyoruz.

Yukarıda örnek resimde olduğu Youtube alanında boş arama kısmında video araması yapabileceğiniz bir arama çubuğu vardır. Bu alandan video araması yapabilir veya videonun direk link adresini buraya yapıştırabilirsiniz.

Buraya eklediğiniz videonun boyutlarını oynayabilir fare imleci yardımıyla değiştirmek oldukça kolaydır.

Yukarıda youtube videosunu powerpoint eklenmiş halini görmektesiniz. Böylece artık sunumlarınızda Youtube videoları oynatmasını yapabilirsiniz.

Yukarıda konumuzda powerpoint youtube video ekleme konusunda bilgi verdik. Bazı kullanıcılar merak ettiği konu powerpoint youtube video autoplay yani powerpoint youtube video otomatik oynatma konusunda arayışlar içinde olduklarıdır.

Bunu da ilerleyen konumuzda vermeye çalışacağız. Bu nedenle ücretsiz e-posta üyeliği olarak konularımızı takip ederek yararlanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Powerpoint slayt’a youtube video ekleme (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. powerpoint video ekleme nasıl yapılır bilginiz için teşekkürler oldukça işime yaradı.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın