Sponsorlu Bağlantılar

photoshop yazı fontu nasıl eklenir?

979 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda photoshop sevenler ve kullananlar için photoshop yazı fontu ekleme konusunda bu işlemin nasıl yapılır? Konusunda siz takipçilere bilgi vermeye çalışacağız.

Photoshop ile resimleri düzenleyebilir, değiştirebilir farklı görseller ile birleştirerek farklı bir görsel ortaya çıkarabilir, animasyon yapabilir resimleri ölçeklendirme ile birlikte yeniden düzenleyebilirsiniz. Bunun yanında bu görsellere değişik yazı fontları ile yazılar eklemesini yapabilirsiniz.

internet üzerinde beğendiğiniz bir yazı fontunu photoshop entegre etmek, ekmek ister misiniz? Size farklı gösterecek yazı fontları photoshop ekleme konusunda aşağıda vereceğimiz adımlarla uygulayarak yapabilirsiniz.

Adobe Phtoshop Yazı Fontu Nasıl Eklenir?

photoshop yazı tipi eklemek aslında çok kolay olduğu gibi bilmeyen yeni kullanıcılar için zor gibi gelmektedir. Fakat sizlere sadece bir anlatımla bu işin çok kolay ve basit olduğunu göreceksiniz.

Fotoğrafçılar, Grafikçiler, Matbaacılar, Öğrenciler, Web Master için oldukça önemli olan photoshop’da şimdi yeni bir yazı tipi { font } ekleme işlemini anlatacağız.

Bilgisayar yada yazı yazmak için kullandığınız programlar, word, metin belgesi, paint, photoshop’da kullanmak amaçlı olarak “dafont.com” adresi üzerinden güzel yazı fontlarına ulaşabilirsiniz.

  • Beğendiğiniz bir yazı fontu ( yazı tipi ) bilgisayara indirin.
  • indirdiğiniz yazı fontu dosya uzantısı .ttf dosyadır.
  • Bilgisayara indirdiğiniz .zip yada .rar uzantılı dosya içindu bulunan .ttf uzantılı dosya üzerine fare yardımı ile gelerek sağ tuş yardımı ile “Düzenle” yapıyoruz.

.ttf dosyasını açtık ve bilgisayara “Yükle” butonu ile bilgisayarın yazı tipine eklemiş oluyoruz. Bu işlem sonrasında şimdi bu yazı fontunu photoshop entegre etmek işlemine geldik.

Aslında bilgisayarda hangi yazı fontu kullanıyorsanız adobe photoshop’da yazı fontunu oradan almış olmaktadır. Siz bu yazı tipini eklediğiniz de pc’ye photoshop’da oradan açacaktır.

Photoshop yazı tipinden eklediğiniz yazı tipini bulabilirsiniz. Bu konuda birde sizler için resimli anlatım dışında video anlatım ile photoshopa yazı tipi nasıl eklenir? Bunu anlayacaksınız.

YOUTUBE VİDEO ANLATIM

DAİLYMOTİON VİDEO

Bu eklenen yazı tipleri Windows’da “Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Yazı Tipleri” klasörü altında yer almaktadır. İstediğiniz zaman bu alandan yazı tipini tekrar silerek kaldırmanız gerekebilir. Bu konumuzda adobe photoshop yazı fontu ekleme, adobe photoshop yazı tipi nasıl eklenir? konusunda bilgiler aktarmaya çalıştık.

Sizinde bu konuda sorularınız ve sorunlarınız varsa sayfamızın yorumlar kısmından veya soru & cevap sayfamızdan tarafımıza göndererek cevaplar, çözümler arayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın