Sponsorlu Bağlantılar

Pdf dosyasına nasıl resim eklenir?

9.310 views
Sponsorlu Bağlantılar

PDF (Portable Document Format ) taşınabilir sayısal belge formatı denilmektedir. PDF olarak adlandıran özel dosya türüne resim ekleme nasıl yapılır? Sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Pdf dosyasına resim ekleme

Bana en çok lazım olan bir konu üzerinden sizlere anlatmaya çalışacağım. Firmada cari hesap mutabakatında size gönderilen pdf uzantılı dosyada mutabık iseniz imza ve kaşeli şekilde geri gönderin şeklinde yazışmaları okumuşsunuzdur.

Bununla alakalı olarak bende kaşeli ve imzalı bir kağıdı tarayıp jpg uzantılı olarak bilgisayarıma kayıt ettim ve pdf dosyalarına bunu yapıştırarak sanki soğuk imza ve kaşeli olarak taratıp yeniden yollamış gibi yapmaktayım.

Buda zamandan ve maliyetten tasarruf sağlamaktadır. Bazı kullanıcılar ise resimlerini pdf dosyası ile karşı tarafa yollamaktadır. Bunun için program kullanarak yapmaktadır. Fakat bizim bu anlatımda pdf resim ekleme işi tamamen programsız olacaktır.

Pdf dosyasına nasıl resim eklenir? Bununla alakalı olarak hemen konu anlatımına geçelim.

Pdf resim ekleme

Eklemek istediğiniz resmi paint programı ile açıyoruz. Bu program Windows tüm sürümlerinde mevcuttur. Ardından eklemek istediğimiz pdf dosyasını da açıyoruz ve ardından paint ile açtığımız görsel üzerine geliyoruz.

Resmi seç ile fare yardımı ile seçiyoruz Seçtiğimiz görseli Ctrl+C ile kopyalıyoruz ve açtığımız pdf dosyası üzerine gelerek CTRL+V ile pdf dosyasının içine yapıştırıyoruz.

Ardından fare yardımı ile bu resmi istediğiniz yere sürükleyerek ve boyutunu ayarlayarak resme orantılı bir şekilde ayarlayın. Sonra pdf farklı kayıt et diyerek pdf dosyasına programsız resim ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PDF YE RESİM NASIL EKLENİR?

Diğer bir pdf ye resim atmak, eklemek için Yazdır metodu ile dosyaya resimlerinizi ekleyebilirsiniz. Bunun için resimli anlatıma geçelim.

Bir veya birden fazla resimlerinizi pdf dosyasına eklemek mi istiyorsunuz o zaman bu işlem için yapmanız gereken resimlerinizi ctrl tuşuna basarak fare yardımı ile seçmek olacaktır. Bir klasör içinde ise ve klasörün içindeki resimleri yazdırmak istiyorsanız ctrl+a ile tümünü seçiyoruz ve farenin sağ tuşuna basıyoruz.

Tümünü seçtiğimiz resimleri pdf ye yazdırmak için seçiyor ve faremizin sağ tuşu ile “Yazdır” butonu basıyoruz.

Yazdır menüsü yardımı ile Yazıcı : Microsoft Print to PDF olarak ayarlayınız.  Ardından Kağıt boyutu ve Kalite tercihe kalmış bir ayarlama ile Yazdır dediğiniz de Kayıt edeceğiniz tercihi belirliyorsunuz. Masaüstü vs. diğer kayıt yerini seçerek pdf ye resim eklemiş oluyoruz.

VİDEO ANLATIM

DAİLYMONTİON VİDEO

Yukarıda konumu anlatımında bir veya birden fazla resimlerin pdf ye nasıl atılır? Pdf dosyasına resim ekleme ile ilgili konularda sizlerde yardımcı olmaya çalıştık. Bu konumuzda sorularınız olursa soru & cevap sayfamızdan veya yorum kısmından tarafımıza sorunlarını gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın