Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop vektör çizimlerinde birleştirme / çıkartma / kesişim alma

17 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda path operations komutları ile vektörleri birleştirme, çıkartma veya kesişimlerini alma konusunda işlemin nasıl yapılacağına dair bilgi vermeye çalışacağız.

Fazla lafı uzatmadan photoshop da path operations kullanımı hakkında bildiklerimizi anlatmaya çalışacağız.

COMBİNE SHAPES ( BİRLEŞTİRME );

Bu özelliği kullanarak iki vektörü birbiriyle birleştirebilirsiniz. Birleştirilen iki ayrı vektör tek bir nesne olarak birleşecektir.

SUBTRACT FRONT SHAPE ( ÇIKARTMA );

Bu özellik ise çıkartma işleminde kullanılmaktadır. Üstteki vektörü aldaki vektörden ayırmak için kullanılmaktadır. Bu işlemi ALT tuşuna basılı tutarak da gerçekleştirebilirsiniz.

INTERSECT SHAPE AREAS ( KESİŞİM );

Bu özellikle üstteki nesneler ile alttaki nesnelerin kesişimindeki bölgelerden yeni bir nesne oluşturmak için kullanılmaktadır.

Bu özelliği ALT + SHİFT tuşlarına basılı olarak da gerçekleşmektedir. Bu özellikte vektörleri birleştirme, iki vektörü ayırma ve kesişimleri kullanma özelliği hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın