Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Horizontal Type Aracı

29 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda yazı araçlarından Horizontal type tool yani diğer adıyla yatay yazım aracı kullanımı hakkında bilgi vereceğiz.

Temel araçlardan biri olan Horizontal Type Tool kısayol tuşu { T Harfi } olarak kullanılmaktadır. Bu aracı iki farklı şekilde kullanabilirsiniz.

İlki araç çubuğu üzerinden T sembolüne basarak yazmaya başlayabilirsiniz. Bunun için bu araca fareyle bir aktif ettiğinizde yazmak istediğiniz yere bir kere dokunmanız yeterli olacaktır.

 VİDEO ANLATIM;

Diğer bir yöntem ise çalışma sayfası üzerinden yazılar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Farenin sol tuşuna basılı tutarak dörtgen şekilde yazı alanları oluşturabilirsiniz.

Böylece yazı yazacağınız alanı sınırlandırmış olacaksınız. Yazılar bu alana sığmadığında ise köşe ızgara şeklinde bir sembol oluşacaktır. Bu sembolü fare yardımı ile büyüterek yazıları bu alana sığdırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda konumuzda Horizontal Type Tool nasıl kullanılır konusunda photoshop kullanıma yeni başlayanlar için bilgilendirme yapmaya çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden sorularınızı, sorunlarınızı, hatalarınızı veya tavsiyelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın