Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop transform warp özelliği kullanma

42 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda transform warm komutu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Daha önceki konumuzda warp özelliği yazılarımızda kullanarak yazıları deforme etme konusunda bilgi vermiştik. Bu yazımızda fotoğraflar içinde nesneleri deforme etme konusunda kullanacağımız komuttur.

Bu araç deforme etmek için kullanılmaktadır. Edit > Transfer > Warp adımlarını kullanarak seçili nesneleri deforme etmek üzere kullanabiliriz.

KULLANIMI;

Fotoğrafı çalışma sayfamızı dışarıdan çağırıyoruz. Kontrol paneli üzerinden onay tik işareti ile fotoğrafı çağırdık.

Katmanı standart katmana dönüştürdükten sonra CTRL + T ile fotoğrafı seçiyoruz ve Warp özelliğini kullanarak nesneler üzerinde deforme işlemine başlıyoruz.

Yukarıda iki resimde aynı soldaki orijinal sağdaki ise warp özelliği kullanarak deforme edilmiş resim olarak görebilirsiniz.

Böylece resimleri deforme etme için transform warp özelliği kullanarak gerçekleşmektedir. Bu konumuzda transform warp özelliği kullanımı hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın