Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop transform perspective komutu kullanma

30 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bir önceki konularımızda distort komutu kullanımı hakkında bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise perspective komutu kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Photoshop transform perspective özelliği nedir, ne işe yarar konusunda bilgi verdikten sonra kullanımı hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Fotoğrafın tümünü veya ya da bir kısmını istenilen biçimlerde perspektif vermek için kullanılan araçlardır. Fotoğraflara perspektif vermek için Edit > Trasform > Perspective adımlarını kullanarak yapılmaktadır.

UYGULAMA;

Fotoğrafı Photoshop ile açtıktan sonra CTRL+T tuşlarını kullanarak veya EDİT > TRANSFORM > PERSPECTİVE adımlarını kullanarak resimlere perspektif uygulaması yapabilirsiniz.

Böylece resimlerde çarpıtma verilerek perspektif uygulamaktadır. Bu özelliğin kullanımı oldukça basittir. Nesnelerin bakış açısını kendi ufkunuza göre değiştirmeniz mümkündür. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın