Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop flip horizontal ve flip vertical kullanımı

35 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Photoshop da Flip Horizontal ve Flip Vertical nedir, ne işe yarar, nasıl ve nereden açılır bu konuda yeni kullanıcılar için bilgi vereceğiz.

Photoshop Flip Horizontal öğelerin yatay olarak yansımasına Photoshop Flip Vertical ise dikey olarak yansımasını sağlayan araçtır.

Bu ayarlara ulaşabilmek için Edit > Transform > Flip Horizontal veya Flip Vertical adımını kullanarak açabilirsiniz.

Burada SEO uyumlu özgün görseller hazırlamak için sıklıkla kullanılan bu araçta tam tersi yansıma yapabilir veya baş aşağı görseli çevirebilirsiniz.

Buna örnek olarak sola doğru dönük olarak görseli tamamen sağa çevirebilirsiniz. Bunun bir uygulama görselini aşağıda görebilirsiniz.

Yukarıda aynı resimden iki farklı açıda yansıtmalı görseli görebilirsiniz. Yukarıda görsel Photoshop Flip Horizontal işlemi sonrası yapılmıştır.

VİDEO ANLATIM;

Bunun dikey olarak yapmak isterseniz Photoshop Flip Vertical işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu konumuzda Photoshop Flip Horizontal ve Photoshop Flip Vertical ne işe yarar, nasıl kullanılır bu yazımızda anlatmaya çalıştık.

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer konularımız için soru cevap sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın