Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Similar // Select // Mask Tools

16 views
Sponsorlu Bağlantılar

SİMİLAR TOOL;

Merhabalar, bu yazımızda similar tools veya diğer adıyla benzer renkleri hızlı seçme aracı hakkında bilgi vereceğiz.

Daha önceki konularımızda photoshop seçme araçlarından bahsetmiştik. Bu konumuzun devamında hızlı seçme aracı olarak bir görsel medya ürününde benzer renkleri hızlı bir şekilde seçme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Belirli bir alanı seçili hale getirdiğinizde, seçili alanlar içinde yer alan renklerde benzerliği olanları hızlı olarak seçebilirsiniz bu araç sayesinde.

Bunun için Similar Komutu kullanabilmek için Select > Similar adımlarını kullanarak benzer renkleri bir anda seçini yapabilirsiniz.

Bu adımlarla benzer bir çiçek renklerini veya başka renklerde benzerlerin seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz.

SELECT AND MASK TOOL

Bu araçlarda çoklu ve karışık görüntülerde seçim gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. Buna örnek verecek olursak saç, çimen vb diğer çoklu renklerde seçim yapılabilmesini sağlayan son derece kullanışlı bir araçtır.

Bu özelliğimize Select ve Mask araçları adı verilmektedir. Önceki sürümlerde Extract, Refine Edge ve CC2017 modelinde Select and Mask olarak karşımıza çıkmaktadır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu aracı kullanabilmek için ilk önce hızlı seçim aracı olan Quick Selection ile görseli seçiniz. Ardından görseli seçtiğinizde Select > Select and Mask adımlarını kullanarak ya da kısayol ALT+CTRL+R tuşları ile seçim yapabiliriz.

Buradan Select ve And Mask Tools ile hızlı bir şekilde benzer çoklu renk seçeneği ile renkleri işaretlemiş olursunuz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın