Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Color Range Özelliği

36 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki konumuzda Similar tools hakkında yazımızı yayınlamıştık. Bu konumuzda Color Range Özelliği hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bu araç ayrıntılı bir seçim sunmaktadır. Görselin ana temeli olan piksellerin ton ve renklerini referansını baz alarak seçim yapmaya yaran bir araçtır.

Bu aracı kullanabilmek için kontrol panelinde Select > Color Range yolunu kullanarak ulaşabilirsiniz. Bu adımlarla aşağıdaki pencere açılacaktır.

Bu pencerede birkaç ayardan bahsetmek gerekecek olursak. 1 numaralı Selection işaretli olduğundan emin olunuz.

Bu alanda 2 numaralı kısımda damlalık alanda işaretli alanları genişletmek için kullanabilirsiniz. 4 numaralı alanda Fuzziness kısmında çubuğu sağa sola oynatarak seçimi ile seçmek istediğiniz alanı belirleyebilirsiniz. 3 numaralı alanda Invert ile ters seçim yapmak için kullanılır.

TAVSİYE VİDEO:

Bu işlem sonrasında Image > Adjustments > Hue / Saturation menüsünden bir başka paneli açınız. Buradan HUE kısmından renk dolgunluğu ayarlayabilirsiniz.

Bu konumuzda Photoshop Color Range tools aracı nasıl kullanılır hakkında kısa bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle iletişime geçerek sorunlarınızı sorabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın