Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Save / Load Selection komutları nedir

27 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda photoshop save selection ve load selection komutları nedir, ne işe yarar konularında bilgi vermeye çalışacağız.

SAVE SELECTİON KOMUTU

Yeni başlayan kullanıcılar için save selection komutu nedir, ne işe yarar bununla ilgili bilgi vermeye hemen başlayalım. Komut panelinde Save Seleciton komutu Select > Save Selection ayarlarında görülmektedir.

Seçim yaptığınız var olan seçimleri kaydetmek için ve tekrarında kullanabileceğiniz bir komuttur. Belirli bir seçim alanını Select > Save Selection yolunu izleyerek kayıt edebilirsiniz.

Bu komuta bastığınızda bir kayıt penceresi açılacaktır. Bu pencerede seçili alanı kayıt etmek için bir kayıt ismi yazarak bu seçili alanı kaydedebilirsiniz. Bu pencerede size şu bilgiler gelecektir.

Destination;

Document kısmında seçimi nereye kaydedeceğinizi belirleyebilir.

Name seçili kaydedeceğimiz isim vereceğiz.

Diğer komutumuz ise Load Selection komutudur. Bununla ilgili olarak hemen komutumuzun ne işe yaradığından bahsedelim.

LOAD SELECTİON KOMUTU

Seçili alanı kaydettikten sonra tekrar yüklemek için Load selection olarak kaydettiğimiz isim ve alandan tekrar çağırarak yükleme yapabilirsiniz.

Document kısmından kaydedilen yerden kayıt ettiğimiz isimi bularak tekrar yüklemek istediğinizde bu araç işinize yarayacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu yazımızda save selection ve load seleciton araçları nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bundan önceki konumuzda Select > Transform komutu ne ile yarar konusunda inceleme yapabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın