Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Transform Selection komutu nedir

34 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda photoshop da transform selection tool nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bu aracın diğer adı ise seçim alanını düzenleme olarak geçmektedir. Bu aracı aktif etmek, kullanmak için kısayol tuşu CTRL + T tuşlarıdır. Bu aracı açmanın diğer adımı ise Select > Transform adımlarını kullanarak etkinleştirebilirsiniz.

Kısaca photoshop transform selection ne işe yaramaktadır bununla ilgili bir bilgi verelim. bu işlemde seçili bir alan oluşturulduktan sonra yapılmasına dikkat ediniz. Seçili alan olacak ki seçili alanı düzenleyesiniz.

Seçili alanlarınızı daha önce verdiğimiz araçlarla isteğe göre seçtikten sonra bu seçili alanlar üzerinde düzenleme yapmak istediğinizde CTRL + T tuşu veya kontrol paneli üzerinden Select > Transform adımı ile bu seçilen alanlar üzerinden editleme yapabilirsiniz.

Bu yazımızda photoshop da seçili alanları düzenleme işleminin nasıl yapılacağına dair bilgiler aktardık. Sizde photoshop da çalışırken görsel resimlerde seçili alanlarda düzenleme yapabilmek için bu alanı kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Seçtiğiniz alanları transform olarak kullanmaya başladığınızda köşelerde kutucuk görünecektir. Bu kutucuklardan fare yardımı ile tutacaksınız ve sürüklemek, genişleterek, daraltarak ölçüleri ayarlayabilirsiniz.

Bu yazımızda Photoshop Transform Selection Tool ne işe yarar, nerelerde kullanılır konusunda bilgi aktarmaya çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın