Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop path selection tool kullanımı

24 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda path selection tool diğer adıyla yol seçimi aracı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu araç nedir, ne işe yarar hakkında bilgi aktaracağız.

Path selection aracı sayesinde tüm yollar bu araç ile taşınabilmektedir. Bu özel aracın kısayol tuşu ( A ) harfidir. Yolları seçmek ve taşımak amaçlı olarak kullanılmaktadır.

PATH SELECİTON KULLANIMI

Taşımak istediğiniz Path üzerine gelerek “path seleciton tool” aracına bir kere dokunuyoruz. Seçtiğiniz görseli istediğiniz alana sürükleyerek seçimi hareket ettirebilirsiniz.

Path Selection aracını kullandığınızda ALT tuşuna bastığınızda imleçte + işareti görülecektir. Bu özellikle seçili alanı kopyalayarak çoğaltabilirsiniz.

Edit > Transform yolunu izleyerek de seçili görselleri perspektif verebilir, büyütüp, küçültebilirsiniz veya yerinde döndürebilirsiniz.

Bu konumuzda path selection tool veya yol seçim aracı nasıl kullanılır hakkında kısa önbilgiler vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bundan sonraki konularımız için e-posta adresi üzerinden bizim takip ederek yeni konulardan haberdar olabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın