Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Direct Selection Tool Nedir

31 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda pen tool yani kalem aracı içinde bulunan direct selection tool veya diğer adıyla doğrudan seçim aracı nedir konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bu araç ne işe yaramaktadır. Anchor veya Handle kontrol etmek için kullanılmaktadır. Bununla ilgili olarak aracın nasıl kullanıldığı hakkında bilgi aktaralım.

DİRECT SELECTİON TOOL NASIL KULLANILIR

  • Hemen ilk önce kalem aracı ile bir çizim yaparak bu işleme başlayalım.
  • Araçlar sekmesinde gördüğünüz doğrudan seçim aracı ile Anchor point üzerine gelerek bu noktalara müdahale edebilir, yerlerini değiştirebilirsiniz.
  • Bu noktaları sürükleyerek yerini değiştirebilirsiniz.

Böylece doğrudan yanlış veya düzgün çizilmeyen bir çizgiyi düzenleyebilirsiniz. Birden çok noktayı seçmek için SHİFT tuşuna basılı tutarak bu noktaları belirleyebilirsiniz.

HANDLE

Direct selection aracı kullanarak da handle kontrol etmeniz de mümkün olmaktadır. Pen tool da çizilen noktalarda CTRL tuşuna bastığınızda direct selection aracının açıldığını göreceksiniz.

Bu konumuzda Direct Seleciton Tool aracı nasıl kullanılır bununla ilgili bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle doğrudan seçim aracı hakkında sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bundan sonraki konumuz olan Path Selection Tool nedir, kullanımı hakkında bilgi almak için e-posta adresimiz üzerinden abone olabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın