Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop crop tool { kırpma aracı } nedir

30 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda photoshop crop tool nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Çalışma sayfası içinde bir fotoğraf içinde nesneler, öğeleri birlikte kırpma, kesme için kullanılan araca crop tool adı verilmektedir.

Kullanımı oldukça kolay bu araçta kırpmak istediğiniz alanı seçerek kırpma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu aracın kısayolu ( C harfidir ) görevi çalışma sayfasını kırpar veya büyütme işlemini gerçekleştirmektedir.

CROP TOOL NASIL KULLANILIR;

 Bu aracı kullanmak için photoshop bir fotoğraf çağırınız. Fare yardımıyla seçtiğiniz fotoğraftaki bir alanı kırpma aracı ile seçtikten sonra fareyi bırakın.

Fareyi bırakınca işaretlenmiş alanı tekrar farenin ucuyla bu seçili alan üzerinde oynayabilirsiniz. Daha sonra kontrol aracı üzerinde onay işareti ( onay tik işareti ) bastığınızda bu alanı kırpmış olacaksınız.

Onay işaretini bulamadıysanız farenizle bir kere basmanız yeterli olacaktır. Böylece seçili alanı kırpmış olacaksınız. Seçili alanı fare ile çevirerek kırpma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Ayrıca seçili alanı döndürerek de kesebilirsiniz. Bunun dışında crop yani kırpma aracını kullanarak da büyütme işlemini yapabilirsiniz. Kırpma aracını kullanarak seçtiğinizde işlemi tersine doğru seçtiğinizde büyütme işlemini yapabilirsiniz.

Bu konumuzda photoshop crap aracı nasıl kullanılır bunu sizlere anlatmaya çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın