Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop color paneli

18 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki konumuzda arka plan ve ön plan renkler hakkında bilgi vermeye çalışmıştık. Bu konumuzda color paneli hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Program kullanılırken yeni renkler üretmek ve kullanmak için renk paneli veya diğer adıyla color paneli açma konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bu paneli açmak için Windows > Color sekmesi üzerinden aktif edeceğiz. Bu aracın kısayol tuşu F6 tuşudur.

Bu alanda renk üretimi yapabilirsiniz. Yukarıda alanda panelin üstünde hemen ızgara şekline bastığınızda ayarları görebilirsiniz.

Buradan daha önce anlattığımız renk seçeneklerini ele alabilirsiniz. RGB, HSB gibi renkleri, web sitesine uygun renkleri ele alarak çalışma sayfanızda uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Renk seçimlerinde ünlem işareti görüldüğünde programda rengin baskıya uygun olmadığını belirtmektedir. Bu konumuzda Windows Color özelliğini açma konusunda ve kullanımı hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın