Sponsorlu Bağlantılar

photoshop swatches paneli nedir

40 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda photoshop swatches paneli nedir, ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Bir önceki konumuzda renkler konusunda bilgi vermiştik bu panelde yeni renkler üretebileceğinizi söylemiştik. Bu konumuzda ise bu oluşturduğunuz photoshop swatches ne işe yaramakta onunla ilgili olarak bahsedeceğiz.

Ürettiğiniz bu renkleri saklamak için photoshop swatches özelliğini kullanabiliriz. Bunun için photoshop swatches aktif etmek için Windows > Swatches adımlarını kullanarak aktif edebiliriz.

Bu alanı aktif ettiğinizde panelin yanında ızgara işaretine ( 1 numara )  bastığınızda new swatches adımları ile ürettiğiniz yeni renkleri kayıt etmek için kullanabilirsiniz.

Ayrıca oluşturduğunuz renkleri panelin hemen altında çöp kutusuna ( 2 numara )  basarak kayıt ettiğiniz resimleri bu alandan silebilirsiniz. Kısayol olarak sürükle bırak ile de silmek istediğiniz rengi fare yardımı ile tutarak çöp kutusuna sürükle bırak ile silebilirsiniz.

Bu yazımızda photoshop swatches ne işe yarar, nasıl kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın