Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop character styles paneli

61 views
Sponsorlu Bağlantılar

Yazılarda kullandığınız kalınlık, punto, alt çizgi ve diğer detayları tekrardan başka yazılara sitil olarak uygulamak için kullanılan özelliğe character styles özelliği kullanılarak gerçekleşmektedir.

Bu panel üzerinde sitilleri kayıt ederek başka yazılar için kullanmak üzere tekrar kullanım imkanı sunmaktadır.

Bu özelliği aktif etmek, kullanabilmek için Windows > Character Style özelliğini aktif etmeniz gerekecektir.

Yukarıda yazı sitilini kayıt etmek için create new character style kutusunu kullanarak kayıt ederek diğer yazılara bu kayıt ettiğiniz karakter sitilini uygulamasını yapabilirsiniz.

Windows > Character Style aktif ettikten sonra kayıt ettiğiniz stil “character style 1” olarak yukarıda gibi kayıt edecektir. Bu kayıt edilen dosyaya çift açtıktan sonra alt kısımda görünen bir pencere açılacaktır.

Burada yapacağınız font, punto, alt çizgi ve değişiklikleri sitil olarak oluşturmanızı sağlayacaktır. Daha sonra oluşturduğunuz bu stileri daha sonra kullanmak üzere kayıt edebilirsiniz.

Bu konumuzda photoshop character style özelliği kullanımı hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın