Sponsorlu Bağlantılar

ınstagram hikayelerde görenlerde çıkan bot hesaplar

92 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda ınstagram da hikayeleri izleyenler kısmında bot hesapların çoğalması hakkında bilgi vereceğiz.

İki aydan fazladır yaygın olarak genelde bayan bot hesapların hikayenizi izlediğinizi görmektesiniz. Bu bot hesaplar instagram story’de konum eklediğinizde daha fazlalaşmaktadır. Bunlarla baş edilebilir mi? Bu bot hesaplar nasıl engellenir gibi sorular kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Müstehcen hesapların yaygınlaşmasıyla bir savaş halinde olan ınstagram da sanırım işler yolunda gitmiyor gibi gelmektedir. Bot hesaplarla savaşan instagram sanırım savaşı kaybetmiş gibi çünkü bunlar hala her yerde görülmektedir.

Hikayelerde yorumlarda görmemiz mümkün, peki hikayelere bakan bu sahte hesapların amacı ne? Bu hesaplara bakıldığında uzun linklerin kısalmasıyla sizi farklı sayfalara yönlendiren kısaltılmış linkler kullanılmaktadır.

Bu linkler hesap bilgilerinizi çalacağı gibi sizin kişisel bilgilerinizi ele geçirmek içinde kullanılan sitelere yönlendirmektedir. Bu nedenle bu hesapların biyografisinde kullanılan linkleri kesinlikle açmayınız. Bu tür bot hesaplar profili herkese açık olan hesaplarda görülmektedir.

Bu nedenle hesabınız kişisel sayfa ise hesabınızı gizlemek en iyisi olacaktır. Açık sayfalarda şuan için alınacak bir önlem şuan görülmüyor ( engellemek dışında her defasında çoğalarak gelmekteler. )

İnstagram bunlar hakkında ne kadar başarısız görünse de binlerce hesabı silmektedir. Bilindiği gibi ınstagram hesabı açmak ücretsiz olduğu için bunun önüne pek geçilemiyor.

İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Bot hesaplara baktığınızda gönderi sayısı sıfır, takipçi sayısı birkaç kullanıcı kadar ve takip ettiği hiç kimse yok. Bu tür hesaplar bot hesap olarak dikkatini çekmektedir.

Uzun lafın kısası şuan bot hesaplarla mücadele için hesabınızı gizli hesap olarak kullanabilirsiniz. Yakın zamanda bu sorunun çözüleceği umuduyla Hoşçakalın!

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın