Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Bursh tool fırça ucu değiştirme

31 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki konumuzda fırça aracı nedir, nasıl kullanılır konusunda bilgi vermiştik. Bu kullanılan araç da fırça ucunu değiştirme değiştirebileceğinizi biliyor musunuz?

Fırça uçları farklı farklı olarak desenli şekilde kullanabilirsiniz bunun için ek ücret ödemeden programın içinde hali hazırda fırça ucu araçları vardır.

Bunun dışında internet üzerinden de ücretli olarak indirebileceğiniz siteleri bulabilirsiniz. Şimdi brush tool yani fırça ucu değiştirme konusunda nereden nasıl değiştiriyoruz?

PHOTOSHOP FIRÇA UCU DEĞİŞTİRME

Fırça ucu değiştirmek için program da brush tool aracını aktif ediyoruz. Bunun kısayolu ( b ) harfidir. Bu aracı açtığımızda kontrol şeridi üzerinde fırça ucu genişliğini açtığımız menüye giriniz.

Yukarıda fırça simgesinin yanında 38 genişliğini gördüğünüz yere bastığınızda size farklı bir pencere açılacaktır.

Yukarıda 1 numaralı alanda kontrol şeridinde bastığınızda aşağıda pencere açılacaktır. 2 numaralı alanda Size yazan yerde fırça ucu büyüklüğünü ayarlamak için kullanılmaktadır.

3 numara da farklı fırça uçları görülmektedir. Buradan seçeceğiniz uçları kullanabilirsiniz. Burada seçtiğiniz fırça ucunu çalışma sayfasına bir kere dokunduğunuzda baskı olarak da kullanabilirsiniz.

Burada birde 2 numaralı işaretli alanda ok işareti ve küçük bir kayıt işareti vardır. Ok işareti olan yerlerde farklı uçları da deneyebilirsiniz. Diğer ayar ise ayarlanmış fırça ucunu kayıt edebilirsiniz.

VİDEO ANLATIM;

Buradan farklı uçları kullanarak çizimler yapmanızı yarayacak son derece kullanışlı bir araçtır. Bu konumuzda fırça ucu değiştirme konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın