Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop fırça aracı ( brush tool ) kullanımı

38 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda fırça aracı olan ( brush tool ) nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar sorularına cevaplar vermeye çalışacağız.

Photoshop da kullanılan çizim araçlarından biride fırça aracıdır. Aracı kullanarak çeşitli çizimler hazırlanabilmektedir. Bu aracı kullanırken her çizim için ayrı bir katman açmak gerekecektir. Böylece katmanlara çizdiğiniz resimleri, çizimleri sonradan tekrarında düzenleyebilirsiniz.

Şimdi brush tool photoshop da nasıl uygulanır bununla ilgili olarak aşağıda adımlarla uygulamaya geçelim.

UYGULAMA;

Bu özelliği açma kısayolu ( B ) harfidir. Bu araç ile serbest çizimler gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıda adımı uygulayalım.

  • Yeni bir çalışma sayfası oluşturalım.
  • Araç çubuğu üzerinde ( brush aracı ) açalım. ( kısayol B harfidir. )

Kontrol şeridi üzerinde fırça ucunun genişliğini ayarlayabilirsiniz. Çizim modu desenlerini, opacity yani şeffaflığı ayarlamak için kullanabilirsiniz.

VİDEO ANLATIM;

Fırça aracında yumuşak çizimler yapmak için kullanabilirsiniz. Bu konumuzda photoshop fırça aracı diğer adıyla photoshop brush tool kullanımı kısaca vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın