Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop brush panel kullanımı

27 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda brush panel kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Daha önce fırça ucu değiştirme konusunda bilgilerimizi aktarmıştık.

Bu yazımızda ise brush panelinde ortak olarak kullanılan panel nasıl kullanılır? Bununla ilgili olarak aşağıda konumuzda bulabilirsiniz.

Brush paneli açmak için Windows > Brush adımlarını izleyebileceğiniz gibi F5 tuşu ile de kolaylıkla açabilirsiniz.

BRUSH PANEL KULLANIMI PHOTOSHOP

Yukarıda gördüğünüz gibi bir tablo açılacaktır. Burada numara sırasına göre aşağıda şekilde nedir, ne işe yarar paylaşalım.

1 NO; Fırçanıza doku, yumuşaklık, sprey etkisi ve çoklu fırça kullanımında etikler eklenebilmektedir. Ayrıca fırçalar ekleyebilirsiniz.

2 NO; Bu alanda fırça başlıkları mevcuttur. İsteğe göre fırça ucu değiştirebilirsiniz.

3 NO; Bu alan seçtiğiniz fırça uzuna göre değişkenlik gösterecektir. Fırça ucu sıklığı, açı ve yumuşaklığını bu alandan değiştirebilirsiniz.

4 NO; Fırçada darbe aralığını belirtmektedir.

5 NO; Fırça ucu kütüphanesi, ürettiğiniz ayarları kayıt etmenize yarayan paneldir.

TAVSİYE VİDEO;

Yukarıda genel olarak brush paneli nasıl kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorunuz için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın