Sponsorlu Bağlantılar

[ Pen Tool ] photoshop Add anchor ( Bağlantı Noktası ) Ekleme Aracı

28 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda photoshop da bağlantı noktası diğer adıyla add anchor tool konusunda bahsedeceğiz.

Programda çizim yeni bir bağlantı noktası eklemek mümkün kılınmaktadır. Bu bağlantı aracına Add Anchor point tool adı verilmektedir.

Daha önceki konularımızda bağlantı noktası nedir konusunda bilgi vermiştik. Bu bağlantı noktasının nasıl ekleneceğini bu yazımızın devamında anlatacağız.

BAĞLANTI NOKTASI NASIL EKLENİR?

Yeni bir bağlantı noktası ekleme işlemi Pen Tool aracı içindedir. Bu araç üzerine gelerek faremizin sağ tuşuna bastığımızda “Add Anchor Point Tool” aracını göreceksiniz.

Buradan herhangi bir geometrik desen çizdiğinizde bu çizdiğiniz grafiğin üzerine geldiğinizde üzerinde nokta olmayan bir grafiğin üzerine dokunduğunuzda yeni bir bağlantı noktası eklemiş olacaksınız.

Böylece üzerine extra bir nokta eklemiş olacaksınız. Bu eklediğiniz noktayı yeniden hareketlendirmeniz mümkündür.

Bu konumuzda photoshop yeni bağlantı noktası ekleme konusunda nasıl eklenir, nasıl yapılır, nasıl yapılmış tarzında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

ANCHOR POİNT NEDİR?

Bağlantı noktası veya diğer adıyla anchor point  bir çalışma noktasında kalem aracıyla ilk dokunduğunuz noktaya bağlantı noktası adı verilmektedir. Birçok bağlantı noktasını birbirine bağlamak için kullanılmaktadır. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın