Sponsorlu Bağlantılar

OnBoard Dedikleri şey Nedir ?

7.256 views
Sponsorlu Bağlantılar

Anakart üzerindeki donanım birimlerini ifade ederler , örnek vermek gerekirse Anakart üzerinde Tümleşik olarak bulunan ses,ekran,ethernet kartlarına onboard kartlar denir. Bilgisayar toplamaya çalıştığınızda bazı donanımları ekran kartı, ses kartı veya ethernet kartı birimlerini harici olarak performans düşkünleri satın alabilmektedir.

Kasa içinde anakart üzerinde bu donanımlar tümleşik olarak gelirse hani dışarıdan satın almaya veya montaj edilmeden anakart üzerinde üretilmiş ise buna onboard kart denilmektedir. Tümleşik kartlar, yada onboard donanımların dezavantajı eğer arızalanırsa değiştirme durumu olmuyor, sadece tamir edilebilir nedeni saten anakart üzerinde geldiği için pek değişimi olmuyor, fakat harici kartlar arızalı olduğunda bunları yenisini satın alarak değiştirebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

OnBoard Dedikleri şey Nedir ? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. peki bir sey soracagim admin benim anakartta vga hdmi ve dvi soketleri var ama ben vga yi monitore baglayinca ekran gelmiyor neden?

  2. Tüm yazılım dersleri için onboard ekran kartı olan bilgisayar almak sıkıntı yaratır mı?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın