Sponsorlu Bağlantılar

no device drivers were found sorunu ve çözümü

1.069 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu makalemizde no device drivers were found hatası ve bununla ilgili olarak bu sorun nasıl çözülür bununla ilgili ipuçları vermeye çalışacağız. Bilgisayara yeni bir işletim sistemi kurmaya yani format atmaya çalıştığınızda karşınıza çıkan bu hatayı alabilirsiniz.

Alınan mesaj olarak “No device drivers were found. Make sure that the installation media contains the correct drivers, and then click OK.”

Uyarı mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Bizimde bu konumuzda no device drivers were found sorunu çözümü hakkında sizlere elimizden geldiğince çözüm yolu sunmaya çalışacağız.

NASIL ÇÖZÜLÜR?

no device drivers were found hatası alıyorsanız ve bununla ilgili olarak kurulum cd, usb bellek aygıtlarına yüklediğiniz kurulum dosyalarında eksiklik olma ihtimali yüksektir. Bu nedenle bu dosyaları farklı bir cd üzerinden tekrar kurulum için değiştirin.

Eğer formatı usb üzerinden atıyorsanız, taşınabilir belleğe eksik dosya yüklediğiniz için no device drivers were found sorunu yaşayabilirsiniz. İso dosyasında sıkıntı olabileceği için bunun için tekrar farklı bir dosya yüklemek suretiyle yeniden denemenizde fayda vardır.

no device drivers were found problemi Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve eski işletim sistemlerinde çözüm aynıdır.  Bazen usb üzerinden format atarken USB 3.0 üzerinden bu sorun yaşanmaktadır. Bunun yerine USB 2.0 portuna belleği takarak yeniden format atmayı deneyin.

Tavsiye konu : usb den format atma

Yukarıda taşınabilir bellekten format atma konusunda yararlı olacağını düşündüğümüz konuyu okuyarak destek alabilirsiniz. Bu konumuzda no device drivers were found Windows 10 hatası nasıl çözülür? Konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Bununla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından diğer tüm sorularınız için bilgisayarcıya sor sayfamızı kullanarak sorunları gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın