Sponsorlu Bağlantılar

Netplwiz komutu nedir ne işe yarar

624 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda sizlere netplwiz komutu nedir, nerede, nasıl kullanılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Konumuza fazla teknik kelimelere boğmadan anlaşılır bir dille bunun ne olduğunu sizlere bahsedeceğiz.

Bilgisayarda kullanıcıların kullanıcı adını değiştirmek, açılışta kullanıcıların parolasını kaldırmak veya parola koymak, kullanıcıları kaldırmak için kullanılan bir komuttur.

Kullanıcı hesaplarını görüntülemek ve üyeliklerini görebileceğiniz, yetkilerini takip edebileceğiniz “KULLANICI HESAPLARI” paneli olarak listelenmektedir.

Bu alanda kullanıcıları görüntülerken, bu kullanıcıların üzerine gelerek “özellikler” kısmı üzerinden kullanıcı, tam ad, açıklama eklenebileceği gibi buradan eklenmiş bilgiler silinip, değiştirilebilir.

Netplwiz komutu kullanarak ayrıca bilgisayarda parola kullanmadan direk olarak oturum açılabilmektedir.

Bunun dışında “GELİŞMİŞ” Sekmesinde parola yönetimi ve gelişmiş kullanıcı yönetimi altında yerel kullanıcılar ve gruplar üzerinden yönetimi sağlayacağınız panel açılacaktır.

Ayrıca burada oturum açmak için CTRL + ALT + DELETE Tuşlarını kullanarak parola değiştirmek ve oturum açmak için kullanılmasını da isteyebilirsiniz.

Yukarıda netplwiz ne işe yarar konusunda bahsetmeye çalıştık. Şimdi bu komut nasıl kullanılır bununla ilgili verelim.

Netplwiz komutunu kullanmak için WİNDOWS + R harfi tuşlarına basarak çalıştır penceresine yazabilirsiniz. Böylece netplwiz paneli açılacaktır.

NETPLWİZ İLE KULLANICI ADI DEĞİŞTİRME VİDEO;

Netplwiz uygulama dosyası nerededir, nerede bu dosya işletim sisteminin kurulu olduğu bölümde bulunmaktadır. SYSTEM32 klasörü içinde uygulama dosyası olarak yer almaktadır. Bu klasörü kısa yoldan açmak için çalıştır penceresine “system32” yazarak klasörün içine kolaylıkla girebilir ve buradan bulabilirsiniz.

TAVSİYE YAZI; Windows 10 açılış ekran şifresini kaldırma

Yukarıda konumuzda netplwiz nedir, netplwiz ne işe yarar, netplwiz nerede kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. bu konuda veya diğer tüm bilgisayar sorunları için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. 2020 – 2021 – 2022

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın