Sponsorlu Bağlantılar

Dizüstü Asus Pc web kamerası ters gösteriyor sorunu çözümü

1.036 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda benimde yaşadığımız ve çözdüğümüz bir dizüstü bilgisayarda web kamera sorunu hakkında çözüm yolunu vermeye çalışacağız.

Bu sorunda web kamera tamamen ters göstermesi problemidir. Sanki kamera 180 derece açıyla tamamen ters dönmüş gibi bir gösterim yapmasıdır.

Şimdi web kamera fiziksel bir zarar görmediyse yazılımsal bir sorun olma ihtimali yüksektir. Bu nedenle Laptop web kamerası ters gösteriyorsa bu tür sorunlar, hatalar için aşağıda vereceğimiz çözüm önerilerini yerine getirerek çözümlemeye çalışacağız.

WEB KAMERASI TERS GÖSTERİYOR

Benim bilgisayarımın markası Asus marka laptop, piyasada Samsung, Lg, Casper, Acer, Hp ve diğer markalar için genel olarak çözüm yöntemi aynıdır.

İlk önce bilgisayarımıza Entegre olmuş kameranın sürücüsünü güncellemesini yapmak olacaktır. Bunun için web kameranın sürücü PİD numarasını bularak sürücüsünü bulacağız.

Bunun Aygıt yönetici üzerinden web kamerası sürücünün PİD numarası bulmak için Bilinmeyen Aygıtları Öğrenme yazımızı okuyarak nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aygıt yöneticisini açmak için Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresine “devmgmt.msc” komutunu yazabilir ve kameralar kısmından USB CAMERA adımlarından aygıtın DEV numarasına göre yola çıkabiliriz.

Benim kameramın Asus Pid_5130 olarak tespit ettim. Böylece internet üzerinden araştırma yaptığımızda sürücüyü bulup indireceğim.

Kameranın sürücüsünün resmi web sitesi üzerinden indirdiğinizden emin olunuz. İnternetten indireceğiniz herhangi bir sürücü dosyası virüslü olabilme ihtimali yüksektir.

Genel olarak ASUS K52JT Webcam Ters Görüntü Sorunu bu modellerde sıklıkla yaşandığı tespit edilmiştir.

Benim bilgisayarım eski model olan Asus K52JT we kamera sürücüleri kendi sitesinde olmadığı için ben “https://www.driverscape.com/manufacturers/asus/laptops-desktops/k52jc/584” adresi üzerinden web kamera sürücünü bu adres üzerinden buldum.

Buradan işletim sistemine göre Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 sisteme göre sürücü indirdikten sonra .zip dosyasını klasör içine çıkarıyorum.

Daha sonra aygıt yönetici üzerinden kamera üzerine gelerek sürücü güncelleştir ile “sürücü yazılımı için bilgisayarımızı tara” menüsüyle devam ediyoruz.

TAVSİYE VİDEO;

Daha sonra netten indirdiğimiz web kamera sürücüsünü klasöre çıkardığımız klasörü 2 numaralı alanda olduğu gibi klasörü seçiyoruz ve güncellemesini gerçekleştiriyoruz.

Asus k52jc kamera ters sorunu düzelmiş olacaktır. Aynı zamanda yukarıda verdiğimiz link üzerinden de Asus K52JC web kamera driver indirmek için kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda web kamera ters gösteriyor, tersten gösteriyor sorunu kesin çözümü için sizlere bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. 2020 – 2021 – 2022

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın