Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Kullanıcı Adını Değiştirme

266 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 üzerinde açılan kullanıcı adı değiştirme konusunda bilgi vereceğiz. Windows eski sürümlerinde olduğu gibi Windows 10 üzerinde de kullanıcı hesapları oluşturmak mümkündür.

Bu oluşturulan kullanıcı hesaplarını sonrasında ismini değiştirmek de mümkündür. Bizim bu konumuzda Win 10 kullanıcı ismi nasıl değişir bunu sizlere bu makalemizde resimli anlatım ile bahsedeceğiz.

KULLANICI ADINI DEĞİŞTİRME WİNDOWS 10

Yanlışlıkla yazılan bir kullanıcı adı veya daha sonradan bilgisayarın kullanıcısının değişmesi nedeniyle farklı bir kullanıcı adıyla devam etmesi nedeniyle değişiklik düşünebilir.

Bu nedenle kullanıcı ismini değiştirmek istediğinizde aşağıda adımları gerçekleştirmek suretiyle işlemi Win 10 kullanıcı adını değiştirmek mümkündür.

Windows Tuşu + R Harfi birlikte basınız. Bu tuşlara bastığınızda aşağıda resimde gördüğünüz gibi çalıştır penceresi açılacaktır.

Yukarıda çalıştır penceresine “netplwiz” komutunu yazan ve Enter tuşuna basınız. Bu pencereyi açtığınızda aşağıda kullanıcıların olduğu penceresi açılacaktır.

Yukarıda panel de kullanıcıları göreceksiniz. Burada ismini değiştirmek istediğiniz kullanıcı adı üzerine gelerek fare yardımıyla çift açınız.

Buradan adını değiştirin ve UYGULA diyerek Windows 10 kullanıcı adını değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

NOT: Değişimin etkili olabilmesi için Bilgisayarı yeniden başlatınız.

Yukarıda adımlarla Windows 10 kullanıcı hesapları görüntüleyebilirsiniz. Ve değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

WİNDOWS 10 KULLANICI ADIMI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM

Bunun dışında farklı değiştirme yöntemi olarak Windows + I tuşlarına basarak AYARLAR sekmesini açınız.

VİDEO ANLATIM;

2- YÖNTEM;

HESAPLAR > Bu alanda kullanıcıları bir arada göreceksiniz. İsmini değiştirmek istediğiniz kullanıcın üzerine gelerek bu kullanın adını bu alandan değiştirebilirsiniz.

Bu konumuzda Windows 10 kullanıcı adını nasıl değiştirilir konusunda nasıl yapılmış, nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer tüm bilgisayar sorunlarınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın