Sponsorlu Bağlantılar

Netflix Tv’de Nasıl İzlerim

73 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda netflix tv’den nasıl izlenir hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 2020 yılının Mart ayında patlayan ve hızlı yayılan Korona virüsü nedeniyle evlere kapandığımızda insanlar meşguliyet, uğraşacak şeyler aradı.

Zaman geçirmek için çoğumuzda dijital televizyonculuk olarak Netflix seçtiler.

Kimimiz akıllı televizyonlar yani Smart tv izlemeyi, kimimiz tablet, akıllı televizyonlarda kiminiz diğer cihazlarda izlemeyi tercih etmektedir.

Peki evinde akıllı televizyonu olmayanlar veya telefonu, tableti uygun olmayanlar Netlix Tv de nasıl açılır, nasıl izler bunu bizde merak edenler için sizler bu yazımızda vermeye çalışacağız.

NETFLİX TELEVİZYONDA NASIL İZLENİR

İlk önce Netflix izlemek için uyumlu cihazların olması gerekmektedir. Bunun için kontrol ederek cihazınızın TV uygun olup olmadığını kontrol edelim.

Bunun için Netflix cihazınıza uygun mu? Uygunluk kontrolünü “https://devices.netflix.com/tr/” adresi üzerinden kontrol edelim.

MEDYA OYNATICILAR

Yeni nesil medya oynatıcılar ve yayın çubukları kullanıyorsanız Apple Tv, Android Tv, Chromecast gibi araçlar kullanıyorsanız izleyebilirsiniz.

AKILLI TV

Evinizde, işyerinizde Smart Tv veya diğer adıyla akıllı Tv varsa Hisense, Lg, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, Toshiba, Vestel uygun televizyonlar televizyon içi uygulama desteği ile izleyebilir.

OYUN KONSOLU

Elinizde oyun konsolu olarak PS3, PS4, Xbox 360, Xboxone gibi konsollar varsa Netfliz izlemek için kullanabilirsiniz.

ALICI KUTULAR

Ücretli televizyon kutuları varsa bunlarla da Netflix izlemek mümkündür.

BLU-RAY OYNATICILAR

Ev sinema sistemleri ve blu-ray oynatıcı sistemleri ile izleyebilirsiniz. LG, Panasonic, Samsung, Sony gibi tavsiye cihazlarla izlenebilir.

AKILLI TELEFONLAR VE TABLETLER

Android, Apple, Windows Phone gibi akıllı telefon ile Netflix izlemek mümkündür.

MASAÜSÜTÜ VEYA DİZÜSÜTÜ BİLGİSAYARLAR

Elinizde dizüstü veya masaüstü bilgisayar varsa bunlar üzerinden tarayıcınızı açarak veya uygulama yüklemek suretiyle izleyebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız cihazlar dışında Netflix Tv’de nasıl izlenir eğer televizyon akıllı tv değilse bunun için Android veya Apple TV cihazları kullanarak televizyonda Netflix izleyebilirsiniz.

NETFLİX YARDIM VE DESTEK HATTI

Piyasada 350 TL ile 600 TL arasında Android TV BOX kutular alarak kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu kutular ile farklı platformlara ait televizyon uygulamaları veya Youtube gibi video izleme platformunu da kullanarak izleme yapabilirsiniz.

Bu konumuzda Smart olmayan TV de Netflix izleme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilir veya Netflix ile ilgili sorular için yardım ve destek sayfamızı kullanabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın